Прошу ваших молитов за моїх немічних батьків: Сергій Шумило про обстріли окупантами Чернігова (Фото)

Російські загарбники, відчувши шалений спротив української армії, тероборони, зрозумівши, що тактикою військових дій українців не здолати, перейшли до тактики «спаленої землі». Так можуть робити тільки нелюди, яким ненависть і злоба застилає очі, яким невідомі звичайні людські емоції — співчуття, співпереживання.

Під бомбардуваннями нині українські міста і села на сході України. Тисячі людей— старих і малих — під прицілом російського автомата чи ракети. Про те, як нині живуть ці люди, що відчувають, на прикладі своїх батьків  розповів директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України Сергій Шумило.

«Уперше за добу вдалося кілька хвилин поспілкуватись телефоном з моєю старенькою мамою (73 роки), яка залишилась у блокадному Чернігові. Всю ніч їх знову бомбили російські окупаційні війська. Снаряди падали у двох метрах від батьківської хати. Розбомблено паркан, пошкоджено комунікації. У батьків немає електрики, газу, води та опалення. Телефони немає чим заряджати, їжу готувати змушені на вулиці на вогні, у хаті дуже холодно і немає чим опалювати. Вийти із блокадного Чернігова неможливо, москалі розстрілюють мирних біженців. У мого знайомого вночі син (13 років) намагався пішки вибратися з Чернігова, його вбили… Інші знайомі (чоловік і дружина) намагалися вирватись машиною — чоловіка вбили, дружина начебто залишилася жива, але де і що з нею невідомо. Чернігів у кільці окупантів, постійно бомбардують Градами, сьогодні вночі бомбили з літаків...

Москалі сьогодні повністю розбомбили стадіон ім. Гагаріна та розташовану поруч юнацьку бібліотеку, яка розміщувалась в унікальному будинку — пам'ятці архітектури кінця 19 ст. (будинок був пов’язаний з іменами В. Тарнавського, Т. Шевченка, Б. Грінченка та ін. У цій будівлі колись був музей українських старожитностей з колекції В. Тарнавського. Будівля пережила німецьку окупацію, а російську — ні. Розбомблено чимало інших будівель, зокрема й житлових. Десятки загиблих мирних мешканців. Точних цифр загиблих ніхто не знає, бо чимало трупів під завалами... Москалі цілеспрямовано знищують місто і цивільне населення. Це — геноцид.

На жаль, у ЗМІ дуже мало повідомляють про ситуацію у Чернігові, насправді це страшне пекло… Мама плаче, каже, що неможливо пережити ці жахи, коли тебе безперервно бомблять цілодобово протягом 15 діб...І цьому пеклу немає ані кінця, ані краю...

Прошу ваших молитов за моїх стареньких немічних батьків Магдалину (73 роки) та Віктора (76 років), а також за брата Віталія, його дружину Світлану та сина Антонія, які перебувають у блокадному Чернігові під безперервним бомбардуванням російських катів.

На фото: розбомблені росіянами юнацька бібліотека і стадіон ім. Гагаріна в Чернігові.