Прощання з жертвами трагедії «Боїнга»: як родичі та колеги проводжали в останню путь загиблих у катастрофі літака МАУ (Відео)

Фото: 5 канал
Фото: 5 канал

Понад 8 годин тривала церемонія прощання з українцями, загиблими в авіакатастрофі в Ірані, повідомляє 5 канал.

Янголи фатального рейсу PS 752 повернулися додому. Зранку їхні тіла привезли в аеропорт Бориспіль військовим літаком. Родичі загиблих та співробітники компанії МАУ зустрічали українців на колінах. Протягом дня у Борисполі працювали і наші журналісти. Як минула церемонія прощання Ганна Рибалка розкаже.

«Таблетки є, до вечора якось протягнемо» – «Тепло одягнена, а мене через нерви всю трясе», – тихо перемовлялися жінки в чорних хустках. Все категорично відмовлялися спілкуватися з пресою і очікували прильоту борту з тілами в одному із залів терміналу. Трохи пізніше біля нього почали збиратися співробітники «Міжнародних авіаліній України» і аеропорту.

«У голові не вкладається. Жахливо, що наші хлопці прилетіли «пасажирами», що їх доставив такий борт. Пілоти часто до нас заходили в офіс, а тепер ми йдемо до них … Страшно, дуже страшно зайти і побачити ці дев’ять трун. Просто не знаємо, де взяти сили, щоб попрощатися », – розповіла співробітниця« МАУ »Наталя.
“Я знав усіх. Це дуже тяжка втрата для нас. Гарні, чемні. Дуже гарні професіонали. Ми можемо багато говорити про них та їх вже нема. Земля їм пухом”, – коментує Євген Григорьянс, командир літака МАУ.
Рівно об 11-й на знак пам’яті загиблих в авіакатастрофі автомобілісти одночасно натискають сигнали. А на військовому летовищі приземляється борт із тілами одинадцятьох українців. З членами екіпажу – пілотами Володимиром Гапоненком, Олексієм Наумкіним, Сергієм Хоменком, бортпровідниками – Катериною Статник, Ігорем Матьковим, Марією Микитюк, Денисом Лихном, Валерією Овчарук та Юлією Сологуб. А також пасажирами – Оленою Малаховою та Ольгою Кобюк. На жалобній церемонії – рідні загиблих, друзі, колеги та перші особи країни – президент, прем’єр та голова парламенту.Труни, вкриті жовто-синіми стягами, спеціальний кортеж везе до терміналу Б.Жалобні заходи продовжуються в аеропорту Бориспіль. Сюди прийшли родичі та колеги, щоби зустріти своїх рідних з останнього рейсу.

Прощання з загиблими розпочинається по обіді і триває до сьомої вечора. Біля трун, які привезли з Ірану, світлини екіпажу та пасажирів збитого Боїнга.

Артем Андрієв із двома друзям на жалобну церемонію приїхав спеціально з Кропивницького. Хлопець навчався в льотній академії – там, де й дехто з загиблих членів екіпажу.

«Жахливо те, що у них не було ні єдиного шансу. Одна справа, коли виникає позаштатна ситуація, а інше – ракети … Важко усвідомити, що це сталося з самим звичайним рейсом. Таких трагедій одиниці, і до сих пір не віриться в те, що це сталося з нашим «боїнгом» “, – розповів командир екіпажу Сергій Полоз. За словами близьких, похорони почнуться в найближчі дні.

“Киянин Ігор Бондар за тиждень до трагедії був пасажиром того самого рейсу Тегеран-Київ. Їздив до Ірану у справах. З букетом троянд прийшов на церемонію, щоби віддати останню шану загиблим”, – коментує Артем Андрієв.