Проща до Зарваниці: матері молилися проти війни і за чесні вибори (Фото, Відео)

оснАж 54 кілометри маршруту Тернопіль-Городище-Ішків-Золотники-Зарваниця жінки пройшли за два дні. Молилися за Україну, недопущення війни, братерство у нашому народі, чесні президентські вибори та світле майбутнє своїх дітей.

Читайте також. “Матері в молитві” запрошують у пішу прощу до Зарваниці

Адже 16-18 травня відбулася VII піша проща руху “Матері в молитві” Тернопільсько-Зборівської архиєпархії до Марійського духовного центру Зарваниця, повідомив сайт місцевої парафії УГКЦ

– Серце жінки-матері сьогодні неспокійне, бо бачить небезпеку, яка загрожує дітям та Україні, – розповідає духівник спільноти отець Василь Чамарник. – Матері вирушили у цю духовну мандрівку, бо немає сил просто сидіти вдома, вирушили, бо вболівають за те, що для них найцінніше, бо розуміють, що лише Божа Матір Зарваницька є великою надією для українського народу.

Читайте також. Тернопіль-Зарваниця-Тернопіль: 100 км на велосипеді – подарунок до Дня Матері (Відео)

Священик, який є довголітнім духівником руху та співорганізатором прощі, у перший її день очолив Божественну Літургію у храмі святого Пантелеймона Цілителя. Отець Василь благословив жінок на щасливу дорогу та окропив святою водою. Паломників під час зупинок гостинно приймали священики та парафіяни сіл Яструбово, Ішків і Золотники, пригощали їх домашніми стравами та солодощами.

За словами отця Чамарника, під час прощі тривала безперервна молитва, багато матерів у дорозі долучалися до походу так, що вже перед Зарваницею піша колона налічувала близько 600 прочан.

– У прощі взяли участь жінки, які живуть молитвою, – продовжує отець Василь. – Кожен крок нашої ходи був молитвою і оцей молитовний дух приніс кожній матері відчуття Божої присутності, віри, що все зміниться на краще.

Читайте також. Молитва за Україну: Руслана Лижичко кличе тернополян на гору Хом’як

У суботу, 17 травня, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія у каплиці біля парафіяльної Церкви. Її очолив архиєпископ і митрополит Василій Семенюк. Архиєрей привітав матерів і подякував за їхню готовність чинити жертву задля порятунку України. Владика висловив вдячність отцю-духівнику Василю Чамарнику та координатору руху у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Ользі Білик за організацію паломництва.

– Молитовна жертва – є найдосконалішим проявом відповідального материнства та батьківства, – зазначив владика.

Архиєпископ закликав продовжувати молитися, чинити добро, а найголовніше – любити своїх дітей усім серцем, як це робить Матір Божа. Відтак відбувся похід за свічками до чудотворного місця, освячення води.

У неділю, наступного дня, – подячна Свята Літургія у Соборі Зарваницької Богородиці, яку очолив отець Василь Чамарник. Подякувавши Зарваницькій Богородиці за ласки, жінки спільно молилися біля купеля святої Анни та монументу блаженного Папи Івана-Павла ІІ. Паломниці занурилися у святу воду, просячи оздоровлення духовного і тілесного.