Прокурори кажуть, що в них малі зарплати

фото: Дніпроград
фото: Дніпроград

Ухвалою колегії суддів Конституційного Суду України від 4 липня 2018 року відкрито конституційне провадження у справі з питання неконституційності положення пункту 26 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у частині, яка передбачає, що норми і положення статті 81 Закону України «Про прокуратуру» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, йдеться на сайті Ради прокурорів України.

З відповідним поданням до Конституційного Суду України звернулись 50 народних депутатів України, уповноваженим представником яких виступив народний депутат В. Карпунцов за ініціативи Ради прокурорів України.

Суть питання полягає у тому, що Законом України «Про прокуратуру» як гарантію незалежності від незаконного впливу, тиску чи втручання у здійснення повноважень визначено сталий посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури з 1 січня 2017 року у розмірі дванадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Разом з цим, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» від 28 грудня 2014 року Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України доповнено нормою, яка фактично зупинила дію Закону України «Про прокуратуру» у зазначеній частині.

У результаті посадові оклади прокурорів виявились значно нижчими (більше ніж утричі) у порівнянні з сумами, передбаченими статтею 81 Закону України «Про прокуратуру» (постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 657).

Порушення визначених Законом України «Про прокуратуру» гарантій незалежності прокурорів спонукала Раду прокурорів України звернутися до народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності В. Карпунцова з проханням сприяти у визначений законом спосіб ініціювати звернення до Конституційного Суду України щодо невідповідності Конституції України згаданих норм Бюджетного кодексу.