Прокурорам Тернопілля нині найбільше потрібні комп’ютери (Відео)

P4180007-nАби відновити повністю матеріальну базу обласної і міської прокуратур, новопризначений прокурор Тернопілля Юрій Гулкевич звернувся по допомогу до Генпрокуратури.

Читайте також. Перший заступник прокурора області – Василь Шаравара

Нагадаємо, близько мільйона гривень збитків завдали приміщенням і майну прокуратур під час нічних захоплень у ніч 18-19 лютого. Тоді пошкодили кабінети та меблі, спалили томи документації, а також знищили та покрали комп’ютери та ноутбуки.

Читайте також. Прокуратурі під час погромів завдали збитків на мільйон (Відео)

– Нам зараз найбільше потрібна комп’ютерна техніка, а також треба зробити ремонти, – каже нещодавно призначений прокурор Юрій Гулкевич. – Ми звернулися до Генпрокуратури з проханням виділити кошти для усунення всіх наслідків. Є домовленість, сподіваюся, нам допоможуть. Можливо, не все відразу, а частинами…

Загалом під час погромів прокуратура втратила 95% оргтехніки, додає прокурор.

- Генпрокуратура поки що дала нам лише 15 системних блоків, - каже пан Гулкевич. - Ми працюємо, але самі розумієте цього недостатньо. Адже у нас лише 100 оперативних працівників.

Прокурор також додав, що знищені кримінальні справи фахівці поступово відновлюють. Хоча на це потрібен тривалий період. Серед документів, виявляється, було багато й таких, що поновити неможливо, тому прокурори мусять усі дії робити повторно. Крім того, серед знищеного були вже закриті справи, тому їхня втрата не надто важлива.

- Отримати компенсацію від винних осіб за руйнування майна ми не можемо, - пояснює прокурор. - Адже таких винних просто немає, оскільки всі кримінальні провадження часів протистоянь закриті на підставі Закону, який забороняє здійснювати збір будь-яких даних стосовно осіб, які брали участь в акціях протесту.