Прокурор Тернопілля вмовляє людей піти з приміщення ОДА. Активісти не згодні (Відео)

P2070002-nЯкщо мітингувальники підуть з приміщення облдержадміністрації, це стане кроком до реалізації положень Закону про звільнення від кримінальної відповідальності, наголошує прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.

Читайте також. Суд вирішив: активістам Майдану не можна перебувати у приміщенні Тернопільської ОДА

Нагадаємо, покидати будівлю, у якій також розташована обласна рада, ніхто із мітингувальників і політиків-опозиціонерів не збирається. Більше того, люди не згодні із рішеннями судів. Адже вони ухвалені не на користь народу, а «злочинної влади» (див. відео унизу).

Як повідомила прес-служба прокуратури Тернопільської області, прокурор прокоментував реалізацію положень Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», прийнятого Верховною Радою 29 січня 2014 р.

– У ситуації, що сьогодні склалась у суспільстві, кожен з нас повинен усвідомити власну відповідальність за належне її врегулювання, зберігати спокій і взаємоповагу, діяти лише в межах закону, аби не допустити будь-яких протистоянь, – наголошує він.

Важливим кроком для порозуміння та досягнення компромісу, на його думку, і стало прийняття вищеназваного Закону. Він передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб за певну категорію злочинів, скоєних ними під час масових акцій протесту.

– На жаль, в Тернопільській області мають місце такі порушення, – додає Геннадій Мовчан. – Так, 23 січня радикально налаштовані мітингувальники захопили приміщення обласної державної адміністрації та перешкоджали нормальному функціонуванню установи.

Читайте також. “Губернатор” Тернопілля вже не каже, що готовий повіситися. Стверджує, що працює (Відео)

За даним фактом розслідується кримінальне провадження, під час якого дадуть належну правову оцінку діям кожного учасника. Одночасно прокуратура звернулася до суду з позовом про звільнення захопленого приміщення ОДА, який 06.02.2014 року суд задоволив.

– Виконання даного судового рішення та звільнення адмінбудівлі облдержадміністрації є важливим кроком до реалізації положень Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», – наголошує прокурор області.

Адже даний Закон введуть у дію за умови повного припинення протиправних дій, пов’язаних із захопленням адміністративних приміщень, блокуванням транспортних комунікацій, вулиць у Києві та інших населених пунктах, у тому числі і Тернопільської обладміністрації.

– У свою чергу органи прокуратури виконають усі визначені Законом процесуальні обов’язки щодо звільнення від відповідальності осіб за певну категорію злочинів, скоєних ними під час масових акцій протесту, – констатував Геннадій Мовчан.

Довідково. Про те, що планують члени Штабу національного спротиву Тернополя, як вони провадять свою діяльність у міжфракційному об’єднанні “Народна Рада” та інше, читайте згодом.