Прокурор “Генпрокуратури ДНР” перейшов на бік України – подробиці спецоперації (Відео)

Сергій Лук'яненко. Фото - скріншот з відео
Сергій Лук’яненко. Фото – скріншот з відео

На підконтрольну Україні територію працівник так званої “Генпрокуратури ДНР” Сергій Лук’яненко був переведений, коли бойовики запідозрили його у роботі на українські спецслужби і вже йшли затримувати.

Потрапити на підконтрольну Україні територію Донбасу Лук’яненку вдалось завдяки спецоперації СБУ, про яку розповіли журналісти Фактів тижня ICTV.

Упродовж останніх місяців прокурор так званої “Військової прокуратури ДНР” Сергій Лук’яненко був подвійним агентом – на окупованому Донбасі працював на СБУ. Оскільки у його роботу входили функції допиту і конвою, то добре знав українських полонених, які були за ґратами в бойовиків. Як повідомив Сергій СБУ, “на підвалі” в бойовиків “ДНР” є українські громадяни, які в Україні вже кілька років офіційно вважаються зниклими безвісти і яких немає навіть у списках на обмін полоненими, бо особи цих полонених російські окупанти тримають у таємниці.

“Є близько десяти українських військових, які в Україні вважаються безвісти зниклими, але вони не зниклі, вони знаходяться на гауптвахті  08816. У мене є відеозапис”, – показує відео колишній прокурор “Військової прокуратури ДНР” агент СБУ в тилу ворога Сергій Лук’яненко.

Читайте також: Сенсаційний провал пропаганди Кремля: начальник штабу дивізіону «армії ДНР» перейшов на бік України (Відео)

Сергій Лук’яненко також повідомив, що управлінням “Генпрокуратури ДНР”, в якому працював, керує кадровий російський офіцер, який в 2014 році в Донецьку заплював будівлю прокуратури. Розповів українським спецслужбам Лук’яненко іще багато цінної інформації, через яку на окупованому Донбасі йому загрожувала смерть.

Читайте також: Безпрецедентний рівень конспірації: СБУ про операцію переходу високопоставленого бойовика «ДНР» на сторону України (Відео)

Оскільки перейти на підконтрольну Україні територію через блокпости бойовиків “ДНР” було великим ризиком – бойовики могли затримати і кинути “на підвал” і його, і дружину з донькою, в Україну з окупованого Донбасу перебирались через Росію, де російські прикордонники не хотіли пропускати його з родиною в Україну, та паспорт громадянина України з вимогою викликати українського консула зіграли вирішальну роль.

Читайте також: «Голова ЦВК ДНР» уже в руках українського правосуддя — Генпрокурор України заявив про затримання Лягіна (Фото)

Зараз Сергій Лук’яненко у рідній Костянтинівці обживається в своєму будинку, який за 5 років відсутності господаря дуже занепав. За результатами перевірки СБУ та рішенням суду вся кримінальна відповідальність з колишнього  “прокурора ДНР” Сергія Лук’яненка знята. Якби не співпраця з контррозвідкою СБУ, за участь у терористичній організації Сергій міг би сісти в Україні за ґрати мінімум на 8 років.

Читайте також: Начальник «ППО ДНР» часів збиття «Боїнга» МН-17 уже в Києві: подробиці важливого затримання українських спецслужб (Відео)

В СБУ кажуть, що за програмою “На тебе чекають вдома” на підконтрольну Україні територію з окупованого Донбасу повернулись з 2015 року понад 400 людей. Серед них є унікальні свідки в справі російської військової агресії проти України, яку Міжнародні суди рано чи пізно розглядатимуть .

Всі подробиці спецоперації контррозвідки СБУ з повернення українського агента з окупованого Донбасу – у сюжеті Факти тижня ICTV. На відео – із 4 хвилини 30 секунд.