Прокуратура встановила всіх бійців “Беркуту”, які розстрілювали майданівців

звантаженняЧерез рік після трагічних подій на Майдані встановлені всі бійці роти спецпризначення полку міліції особливого призначення “Беркут”, які брали участь у розстрілі протестувальників 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в м. Києві.

Тоді від куль спецпризначенців загинули 39 учасників мирних протестів, і не менше 8 осіб було поранено, повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

“Крім раніше затриманих двох бійців та командира цього підрозділу слідчими 23 лютого 2015 року повідомлено про підозру ще 20-ти бійцям так званої «чорної роти» за ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 15 п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 262 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки; вчинення за попередньою змовою умисних вбивств та замахів на вбивства декількох осіб, способом небезпечним для життя багатьох осіб; втрата табельної зброї)”, – йдеться у повідомленні.

Відтак двох бійців у понеділок внаслідок спільної спецоперації Генпрокуратури, МВС та СБУ було затримано, інших оголосили в розшук.

"Судом винесено ухвали про їх затримання та доставку до суду для обрання запобіжного заходу. За результатами більше двадцяти обшуків, проведених одночасно в м. Києві та шести областях, а також інших слідчих та процесуальних дій, отримані додаткові дані причетності вказаних осіб до інкримінованих злочинів. Слідство у провадженні триває", - повідомили в ГПУ.