Прокуратура проти Тернопільської міської ради – хто ж переможе? (Відео)

PC010015-nПозов до Тернопільської міськради та фізичної особи-підприємця про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення комунальної власності вже подала прокуратура міста до господарського суду.

Йдеться про приміщення «Палацу кіно», що на вул. І.Франка, 8. Спірна площа – 195 кв. м, вартістю  майже 1 млн грн.

Читайте також. Природоохоронної та транспортної прокуратури на Тернопіллі скоро не буде (Відео)

Про це днями повідомив прокурор області Юрій Гулкевич.

- Прокуратура вимагає повернути територіальній громаді незаконно відчужене у квітні 2013 року  комунальне майно, - каже він.

Міська рада Тернополя має ще один «камінь спотикання». Так, суд першої інстанції прийняв рішення на користь мерії, але апеляційний суд вирішив земельну ділянку на вул. Текстильній повернути у власність державного оборонного підприємства. І йдеться цього разу про штам землі вартістю понад 9,3 млн. грн – ділянку, що під гаражами, які колись були на території заводу «Промінь».

Читайте також. Тернопілля: як обласний прокурор звітував у день свого професійного свята (Відео)

- Оскільки суд першої інстанції прийняв рішення на користь міськради, прокуратура відстоювала інтереси держави в апеляційному суді, - каже Юрій Гулкевич. - Відповідно до рішення апеляційного суду, земельна ділянка на вул. Текстильній знову належатиме державному оборонному підприємству.

Оскільки міська рада на засіданні 28 листопада вдруге ухвалила рішення про передачу землі КП «Тернопільбудінвестзамовник», то слід очікувати нового повороту у цій справі.

Читайте також. Тернопілля: загальна сума встановлених у 2014-му хабарів — майже 0,5 млн грн

Принагідно прокурор повідомив, що через реформу, заплановану в органах прокуратури, а також новації КПК контролюючий орган надалі матиме все менше важелів впливу на органи місцевого самоврядування. Навіть представник прокуратури, який досі був обов'язково присутнім на всіх засіданнях сесій міської ради, тепер відвідуватиме засідання лише, так би мовити, за власним бажанням – якщо його цікавить якесь питання порядку денного чи якийсь нюанс.

- Якщо наш працівник помічатиме ознаки кримінального порушення, то він, згідно із вимогами Кримінально-процесуального кодексу, направлятиме лист в органи внутрішніх справ про вирішення питання щодо внесення чи не внесення цих відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, - пояснює прокурор.

Довідково. Від початку 2014 р. органи прокуратури області подали до суду позовів на суму понад 90 млн грн.

Софія Левицька