Прокуратура оголосила про розкриття вбивства активіста Решата Аметова під час російської анексії Криму

Решат Ахметов із дітьми.
Решат Ахметов із дітьми.

Коли російська пропаганда говорить про те, що в Криму всі прагнули приєднатися до Росії й не було вбитих через анексію півострова, то варто надати їм висновок слідства прокуратури Криму, яка повідомила 10 вересня про розкриття вбивства автивіста Решата Аметова.

У березні 2014 року 39-ти річний житель сімферопольського мікрорайону Мар’їно, батько трьох дітей вирішать Аметов вийшов з дому і більше не повернувся, повідомляють Крим. Реалії.

Відеокамери зафіксували його, яке проводило одиночний пікет проти анексії Криму російськими військами, на площі Леніна перед будівлею уряду Криму. На відео відображений і момент, коли кілька представників «самооборони» Криму скручують йому руки і саджають в автомобіль. Через два тижні Аметов був знайдений мертвим в полі біля села Суничне Білогірського району. На тілі чоловіка були виявлені численні сліди тортур, голова була обв'язана клейкою стрічкою, а поруч знайшли наручники. Причиною смерті, як встановили пізніше, стало ножове поранення в область ока.

«Під час проведення досудового розслідування було отримано достатньо доказів, які свідчать про те, що викрадення Решата Аметова було здійснено двома учасниками не передбаченого Конституцією і законами України збройного формування під назвою« Самооборона Криму ». Викрадення Аметова учасниками «Самооборони Криму» здійснювалося під керівництвом колишнього військовослужбовця Збройних сил Росії С., який проходив військову службу в 76-й повітряно-десантної дивізії і в 728 окремому батальйоні зв'язку Збройних сил Росії. Військовий пенсіонер », - йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури.

За версією прокуратури, після злочину підозрюваний покинув АР Крим, брав участь в бойових діях у складі терористичної організації «ДНР» і в квітні 2014 року здійснив аналогічний злочин, пов'язаний з організацією викрадення трьох офіцерів спецпідрозділу Служби безпеки України «Альфа».

У 2017 році п'ятий президент України Петро Порошенко присвоїв Решату Аметову звання Героя України.