“Пройти вулицею Кіборгів”, – переселенка з Донецька пояснила, чому дуже хоче додому

Мітинг в підтримку України в Донецьку, 2014 рік. Фото -  elise.com.ua
Мітинг на підтримку України в Донецьку у 2014 році. Фото – elise.com.ua

Ніхто так не прагне звільнення окупованого Донбасу, як люди, які були змушені тікати від російських окупантів. Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук колись мешканка Донецька Тетяна Худякова, яка переїхала на підконтрольну Україні територію.

Як написала Худякова, за чотири роки окупації Донбасу в Україні вже сформувалась ціла соціальна група тимчасово переміщених осіб, які здатні стати опорою розвитку України і повернених під її контроль поки окупованих територій.

Ті, хто втратив дім через військову агресію Росії на Донбасі, всією душею полюбив Україну і тепер знає на власному досвіді, що насправді означає вислів “Україна єдина”, підкреслює блогерка.

Та все ж, визнає колишня дончанка, її, як і тисячі переселенців, які вже знайшли в Україні новий дім, нову роботу, нових друзів, все одно тягне додому.

Як пише авторка, вона хоче потрапити у той Донецьк, звідки окупанти тікатимуть у Росію, і центральну вулицю якого переіменують на честь українських захисників Донецького аеропорту.

“Нам став набагато ближче Львів, Чернівці, Дніпро, Київ, Миколаїв. З точок на карті вони перетворилися на «я там жив, у мене там є друзі». І ми все-одно хочемо додому. В той «додому», якого вже немає і ніколи не буде більше… Але ми хочемо додому. Щоб продати квартиру і забрати альбоми. Щоб подивитися, як буде тікати на схід вся ця прийшла мразота і наші місцеві фуйломани.
Щоб обійняти тих, хто там залишився і дочекався. Щоб пройти з прапорами вулицею Кіборгів, колишній Артема, і зняти мерзенну смугасту ганчірку з ОДА. Щоб запросити в гості Катю з Чернівців, Свєту з Києва, Вітю з Дніпра”, – написала Тетяна Худякова (#TanyaAdams).

ф1ф2ф3ф4