Проєкт “Закону про люстрацію” втратив чинність?

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про визнання таким, що втратив чинність, закону України “Про очищення влади”. Відповідну картку законопроєкту під реєстраційним номером 2287 розміщено на сайті парламенту.

Автором законопроєкту виступив народний депутат від партії “Слуга народу” Максим Бужанський. Текст документу наразі на сайті парламенту відсутній, статус – передано на розгляд керівництву.
На своїй сторінці у Facebook Бужанський зазначив, що 17 жовтня Європейський суд з прав людини визнав положення закону про очищення влади такими, що порушують права людини. “ЄСПЛ офіційно визнав те, що було абсолютно очевидно усі 5,5 років. Закон про люстрацію – закон про зведення рахунків, закон про заборону професіоналам заважати бездарам, закон про політичне покарання непричетних не за ознакою провини, а за ознакою приналежності. … Пропоную повернутися до здорового глузду і припинити убогі і принизливі спроби сегрегації, запроваджені законом про люстрацію. Свої пропозиції оформив у законі, який вніс до парламенту. … На мій погляд, прийшов час перегорнути цю ганебну і нікчемну сторінку”.

Нагадаємо, Закон “Про очищення влади” набув чинності 16 жовтня 2014 року. Він застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року вищу керівну посаду у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і тих державних чиновників, які обіймали посаду у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та не були звільнені у цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням. Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади впродовж найближчих 10 років.