Українські бійці без єдиного пострілу прогнали терористів з Комінтернового (Відео)

Сили АТО остаточно зірвали чергову масштабну провокацію проросійських бандформувань у Комінтерновому. Про це повідомляє прес-центр штабу АТО.

Підсумовуючи перебіг подій, які впродовж останніх трьох днів розгортаються навколо населеного пункту Комінтернового, що неподалік Маріуполя, можна із впевненістю сказати, що ця чергова масштабна провокація бойовиків остаточно зірвана силами АТО.

22 грудня, коли у Мінську тривали останні цього року перемовини у форматі трьохсторонньої контактної групи щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, проросійські незаконні збройні формування підступно увійшли до цього українського селища, яке розташоване у так званій «сірій зоні». При цьому, вони ввели до Комінтернового озброєння та військову техніку, які згідно всіх домовленостей мали би бути відведеним від лінії розмежування.

Читайте також: Бойовики тероризують жителів Комінтернового і змушують їх давати свідчення проти ЗСУ (Відео)

Цим злочинним актом проросійські загарбники спробували вчергове спровокувати українських захисників на порушення Мінських домовленостей, а також здійснити психологічний тиск на мешканців Маріуполя та інших населених пунктів наближених до лінії розмежування.

Проте, суворо дотримуючись взятих на себе зобов’язань в межах Мінських домовленостей, керівництво АТО та підрозділів, що тримають оборону поблизу Комінтернового, продемонстрували справжню витримку та готовність розв’язувати конфлікт мирним дипломатичним шляхом. Зброя наших вояків мовчала. Водночас, з перших же хвилин про інцидент оперативно були поінформовані Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, а також представники Спільної моніторингової місії ОБСЄ.

Читайте також: Комінтернове, Заїченко і Водяне повернуть Україні до нового року? В АП розповіли про стратегію (Відео)

Втіленню планів бойовиків щодо ескалації конфлікту навіть не допомогло залякування та психологічний тиск на місцевих мешканців, які, за задумами бойовиків, під дулами автоматів мали оббрехати українських воїнів, звинувативши їх у грабежах та насильстві. Вчасна та адекватна реакція української сторони на можливу інформаційну провокацію бандитів зруйнувала їхні намагання вщент.

Завдяки ефективній співпраці керівництва АТО та міжнародних спостерігачів, оперативному інформуванню громадськості про перебіг подій та суворому дотриманню українськими підрозділами умов припинення вогню контрольовані владою Російської Федерації бандформування відступили.

Спочатку вони поспішно відвели з н.п. Комінтернове всю техніку та важке озброєння, а потім селище поступово залишили й самі члени незаконних збройних формувань.

Читайте також: Бойовики вирішили зробити вигляд, що в Комінтерновому їх не було?

При нагоді інформуємо суспільство, що володіння н.п. Комінтернове з воєнної точки зору немає ані стратегічного, ані оперативного значення. Навпаки, бойовики в ході провокації планували знищити разом із підрозділами ЗСУ мирних мешканців, вщент зруйнувавши селище вогнем реактивних систем залпового вогню та артилерії.

Ситуація на підступах до Маріуполя повністю контролюється українськими захисниками. Керівництво АТО пильно відслідковує всі зміни в оперативній обстановці на даному напрямку, сили та засоби українських підрозділів перебувають у постійній готовності до адекватного реагування на будь-які можливі виклики та загрози з боку окупантів.