Професор духовної семінарії УПЦ КП став на бік УГКЦ

Фото - Gazeta.ua
Фото - Gazeta.ua

Міністерство культури не має права вимагати припинити богослужіння на Майдані, вважає, професор Київської духовної академії УПЦ КП, доктор богослов'я Дмитро Степовик, пише Gazeta.ua.

Професор Степовик вважає, що богослужіння на Майдані тільки стримує агресивні наміри, які там можуть виникнути: "Скоріше Міністерство культури викинуть з України, - каже Степовик у коментарі - Російська попса постійно звучить у найкращих концертних залах. Кошти від квитків не доходять до бюджету. Це що не перед керівництвом міністерства? І тепер воно погрожує церкві-мучениці".

Читайте також. Міністерство культури погрожує відібрати церкви УГКЦ – Святослав (Документ)

Такий коментар доктора богослов'я викликало повідомлення Глави УГКЦ, що керівництво Української Греко-католицької церкви отримало від Міністерства культури України офіційний лист за підписом заступника міністра Т.Г. Кохана. У ньому міністерство вказує на порушення представниками УГКЦ законодавства, оскільки вони проводять богослужіння на майдані Незалежності. Порушення, на думку міністерства, полягає в тому, що обряди проводяться не у визначених законом місцях: в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян. З огляду на це, міністерство попереджає, що подальша така діяльність священників УГКЦ "може стати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій".

Читайте також. Глава УГКЦ: Церква не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку (Відео)

Професор Київської духовної академії УПЦ КП Дмитро Степовик вважає, що міністерство неправильно трактує закон: "Міністерство навпаки має подякувати священикам. Це що, реставрація атеїстичної влади, коли дозволяли богослужіння тільки в межах храму?".

Читайте також. Яценюк вимагає відставки міністра культури за тиск на УГКЦ