Проект держбюджету до другого читання ВР: які показники там можуть бути (Відео)

бюджет-портфель з написом на колінах чиновникаПрийнятий 18 жовтня ВР у першому читанні проєкт закону про держбюджет України – це документ, розроблений на застарілих даних макроекономічних показників, тому до другого  читання у парламенті проєкт держбюджету буде зовсім іншим.

Про це заявив з трибуни парламенту глава Уряду.

“Подивимося, скільки буде грошей і чесно продискутуємо, як їх найефективніше використати”, – пообіцяв Олексій Гончарук народним депутатам.

Читайте також: У ВР представлений проект держбюджету України-2020: третина видатків піде на держборг (Відео)

Експерти кажуть, що нові показники, закладені Кабміном у новий проєкт держбюджету-2020 будуть прямо залежити від того, які економічні реформи встигне втілити до кінця цього року Уряд Гончарука.

Якщо прожитковий мінімум Кабмін у новому проєкті кошторису України закладе на рівні 4,5 тисячі гривень, то інші базові показники, як от мінімальні зарплати і пенсії, суттєво зростуть. Якщо ж ріст ВВП у наступному році Кабмін прогнозуватиме і далі на рівні 3%, то показники проєкту держбюджету-2020 залишаться скромними – на рівні закладених у проект дежбюджету, що його вже в першому читанні прийняла ВР.

Більше подробиць про те, який може бути кошторис України у наступному році,  – у сюжеті Факти Тижня ICTV з 2 хв 40 сек.