Продажі обігрівачів виросли у 47 разів – голова правління НЕК «Укренерго» розповів, чи впораються взимку з навантаженням електромережі

Українські електромережі впораються з навантаженням взимку, коли українці масово увімкнуть свої електрообігрівачі. Хоч продажі обігрівачів в Україні останнім часом виросли у 47 разів порівняно з попереднім роком, по країні споживання електроенергії впало через російське вторгнення, а через те і навантаження на мережі зменшилося.

Про це у програмі “Орестократія” розповів голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький, повідомляє Обоз.

За словами Володимира Кудрицького, Україна довела, що має надійну енергосистему, а тому Європа дозволила нашій державі почати експорт електроенергії, який уже приніс мільярди гривень виторгу.

– По-перше, наша інфраструктура, можливо, і не наймодерновіша, якщо ми говоримо про мережі обленерго, втім не можна сказати, що вона вже така стара, що дихає на ладан. Треба розуміти, що в нас значно знизилося споживання, це означає, що навантаження на мережі теж знизилися, і це буде означати, що те додаткове споживання від електрообігрівачів легше поміститься у пропускну здатність цих мереж, — сказав він. — Друге: минулого року в нас була зима порівняно тепла з погляду температурних режимів, але при цьому споживання електроенергії було значно вищим, ніж у попередні роки… Тобто ми вже певний стрес-сценарій для нашої енергосистеми – в плані того, що всі користуються електрообігрівачами, – проходили і не раз, і не в одному сезоні. Тому я не прогнозую якихось системних проблем із тим, що застосування електрообігрівачів якось вплине на стабільність мереж. Очікуємо, що мережі справляться.