Прочани з усієї України йшли пішки до Марійського духовного центру у Зарваниці

IMG_0520-1Прочани з Кам’янця-Подільського, Одеси, Івано-Франківська, Тернополя, Львова, Харкова приходять на прощу до села Заздрість, де народився Патріарх Йосип Сліпий, а далі пішки – до Марійського духовного центру у Зарваниці. Загальна кількість вірян цього року – 120 осіб.

Від Заздрості до Зарваниці, що на Тернопіллі, встановили хрести на Хресній дорозі «на славу Господа і за спасіння України. Зробили це ще у 2004 р. парафіяни церкви святого Миколая з Києва за підтримки Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та інших спільнот УГКЦ. Про це повідомляє сайт  місцевої архиєпархії УГКЦ.

Читайте також. Комунальники Тернопільщини першими підуть на прощу до Зарваниці (Графік)

– У часі паломництва цією Хресною дорогою, впродовж 28 км здійснюється молитовна хресна хода з читанням біля кожної стації відповідних частин заповіту Патріарха Йосифа разом з молитвами Хресної дороги, – розповідає організатор прощі з Києва, член Патріаршого Товариства святого Рівноапостольного Великого київського князя Володимира, парафіянин церкви Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі пан Богдан Тернопільський.

Уже 11-й рік поспіль відбуваються такі прощі з ініціативи християнської спільноти греко-католицької церкви Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, її пароха отця Ігоря Онишкевича та Богдана Тернопільського і його дружини Світлани – головних організаторів. Щороку відбуваються дві такі Всеукраїнські прощі, перша рання – в Акафістову суботу, а друга пізня – восени – в першу суботу після 7 вересня (дня відходу до вічності Патріарха Йосифа Сліпого).

Читайте також. Тернополяни шикуються у черги, аби помолитися до мощів Івана Павла II (Фото)

Богдан Тернопільський є уродженцем села Заздрість, але зараз мешкає в Києві.

– Мені дуже близьке життя Патріарха, бо я також ріс у цьому селі, був звичайним хлопцем, який бігав по цій землі босими ногами, – каже чоловік. – Прикро, що я не знав про нього в молоді роки, бо коли я жив тут, такий був час, що нам не дуже розповідали про Йосифа Сліпого. І дивно, що я в такому віці тільки взнав про цю постать, про цю особу, про те, що я його земляк, а потім ще взнав, що мій дідусь дружив з ним. Вони були однолітками.

Програма цьогорічної прощі розпочалася в Тернополі в Архикатедральному храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Акафістом до Богородиці та чуваннями. Далі – подорож до Заздрості, до родинної садиби Сліпих. Екскурсія та молитва у музейній каплиці, Божественна Літургія і далі – піша проща до Зарваниці. Завершується проща у неділю в Зарваниці, а потім ще спільна хода у Тернополі Хресною дорогою, яку очолив Митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк.

Софія Левицька