Проблеми з вугіллям: заклади освіти Бережанського району забезпечені на 7%, Борщівського – на 13%

7Споживання природного газу у бюджетній сфері за 28 днів вересня скоротили на 39,1% від доведених обсягів. Утім, не все складається добре.

Про це днями доповів начальник відділу енергетики та енергозбереження управління розвитку транспортної інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу та зв’язку департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської ОДА Микола Михальський.

Нагадаємо, доведений обсяг споживання природного газу для області з 1 серпня 2014 р. до 1 квітня  2015 року становить 166,8 млн куб. м природного газу (без витрат населення).

Читайте також. Економія газу кажете? Як журналіст чекав 4 місяці лічильник від “Тернопільгазу”

Аби впоратися зі складною ситуацією, в області створили Антикризовий енергетичний штаб, реалізують оперативний план технічних та організаційних заходів щодо скорочення споживання природного газу підприємствами господарського комплексу та соціальної інфраструктури. Аналогічні антикризові енергетичні штаби створили в районах, повідомив сайт ОДА.

Крім того, розробили Тимчасові кризові заходи щодо скорочення споживання природного газу в осінньо-зимовий період 2014/2015 року підприємствами комунальної теплоенергетики.

- Варто відзначити незадовільний стан роботи як райадміністрацій, так і районних антикризових енергетичних штабів у Підволочиському, Кременецькому, Козівському, Теребовлянському, Підгаєцькому районах, - констатував начальник відділу. - За вересень 2014 року у цих районах перевищили доведені обсяги споживання природного газу.

Читайте також. Тернопіль: сім кіл пекла, або Як журналіст намагався встановити безкоштовний газовий лічильник (Відео)

Зокрема, у Підволочиському районі ліміти промислова група перевищила у 3 рази, у Кременецькому районі - на 10%, у Підгаєцькому - на 50%. У бюджетній сфері Козівського району перевищили доведені обсяги споживання у 2 рази, в Теребовлянському - на 2%.

Перевищення ліміту споживання природного газу промисловою групою споживачів на 11,1 млн куб метрів відбулося через початок роботи підприємств-виробників цукрової продукції з нарощенням на 53% обсягів виробництва, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Підприємства уклали прямі договори на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України» та провели передоплату за вересень.

Читайте також. Тернопілля шукає альтернативу газу – шанс на використання мають вітер і сміття (Відео)

- У бюджетній сфері області завершили роботи з виконання планів заходів щодо підготовки установ та організацій до опалювального сезону 2014/2015 р. У всіх бюджетних установах  завершили поточні ремонти будівель і споруд, приміщень загального користування, підвалів та горищ, - каже чиновник. - Наразі в бюджетній сфері області перевели на альтернативні види палива 14 котелень.

Тривають роботи з переводу на альтернативні види палива у ще 33 котельнях бюджетної сфери.

Крім того, бюджетні установи та організації провели ряд заходів з часткової санації будівель і споруд. Зокрема, у 480 закладах освіти, у 14 відділеннях та у 47 закладах первинної сільської мережі закладів охорони здоров'я, у 62 закладах культури, у 15 закладах соціального захисту населення замінили на енергозберігаючі 2200 віконних і 128 дверних блоків.

Читайте також. Тернопілля: точно не відключатимуть від електрики лише промислові підприємства (Відео)

- Реалізація такого заходу дозволить скоротити споживання природного газу орієнтовно ще на 8%, - зазначив Микола Михальський.

Запланували перевести на альтернативні види палива 85 котелень бюджетних установ та організацій. Фінансування з переводу котельного обладнання проведуть з місцевих бюджетів і за рахунок залучених коштів не бюджетних джерел, що дозволить скоротити споживання природного газу на 23% до споживання бюджетними установами у 2013 р. Також сформували перелік об'єктів комунального господарства та соціальної інфраструктури області, які необхідно та доцільно перевести на індивідуальні енергозберігаючі системи опалення із застосуванням альтернативних видів палива.

- Варто відзначити незадовільний стан забезпечення вугіллям бюджетних установ та організацій області. Так, на 30.09.2014 року всього заготували тільки 3,7 тис. тонн вугілля при потребі 8,1 тис. тонн (45,8%). Якщо, заклади освіти Підволочиського, Бучацького районів забезпечені вугіллям на 100%, то Бережанського - на 7%, Борщівського - на 13%, - наголосив чиновник.

Читайте також. Якщо ліміт газу для Тернополя не збільшать, городяни будуть мерзнути і гарячої води не матимуть (Відео)

На жовтень споживачі області забезпечені  деревною продукцією лише на 75,8% (бюджетні установи - на 74%). Зокрема, немає необхідного запасу у Бучацькому, Заліщицькому, Козівському, Теребовлянському, Тернопільському районах.

Довідково. Потреба природного газу на 2014 рік в області становить 820 млн куб. м (згідно із обсягами споживання у 2013 р). Зокрема, у 2013 р. спожили категорії споживачів (млн куб. м): бюджетні установи та організації – 30,4 (3,6%); промислова група  – 147,2 (18,0%); підприємств комунальної теплоенергетики – 84,8 (10,3%); населення – 531,5 (64,8%).

Софія Левицька