Проблему із ліками для хворих на ВІЛ, туберкульоз, онкологію, гепатит обіцяють вирішити до 10 листопада

DSCN5324Тернополяни сьогодні, 21 жовтня, просили закупити у найкоротші терміни ліки, передбачені усіма державними програмами. Для цього влаштували пікет «білого дому».

Вимога пікетувальників до Кабінету Міністрів – негайно закупити ліки за кошти бюджету-2014.

Читайте також. Тернопіль: обладнання дитмайданчика – ліцензоване і коштує 132 тис. грн (Фото, Відео)

Зокрема, йшлося про медичне забезпечення людей, які живуть із ВІЛ, туберкульозом, онкологією, гепатитом та іншими захворюваннями.

Зустрівся з учасниками акції директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило. Він запросив їх в приміщення ОДА – для конструктивного діалогу. Пан Курило подякував активістам, за те, що піднімають болючі для галузі охорони здоров’я питання, та зазначив, що до 10 листопада питання забезпечення області препаратами такої групи закриють.

– Під час колегії, що відбулася у Міністерстві охорони здоров’я минулої п’ятниці, йшлося про забезпечення лікарськими засобами медичних закладів області, – наголосив Володимир Курило. – Я хочу акцентувати вашу увагу на тому, що вперше в Україні з бюджету-2014 не закупили медикаменти. За словами в. о. міністра охорони здоров’я Василя Лазоришинця, з певних причин тендери не провели, але міністр запевнив, що питання вирішується. Міністерство охорони здоров’я вже уклало договори щодо забезпечення ліками на суму 558 мільйонів гривень. Тож до 10 листопада очікуємо надходження.

За словами Володимира Курила, 558 мільйонів це – 36% від усієї суми, передбаченої державою на закупівлю ліків. Повний її розмір – 2 млрд 160 млн грн.

– У свою чергу, намагається забезпечити медичними препаратами хворих на онкологію, туберкульоз, гемофілію, гепатит, ВІЛ і департамент охорони здоров’я ОДА, – підкреслив пан Курило. – Враховуючи ситуацію, що склалася в державі, у проекті обласного бюджету на 2015 рік на медичне забезпечення передбачили додаткових 300 тисяч гривень. На нашу думку, за умови стовідсоткової реалізації замовлень і ефективного використання коштів з обласного бюджету проблему забезпечення ліками повністю вирішимо.

Як зазначив чиновник, листом Міністерства охорони здоров’я від 18.03.2014 р. також передбачили видатки на централізовану закупівлю хіміотерапевтичних препаратів для жителів області в розмірі 965 тис. 400 грн.

– На зменшення кількості коштів на медичне забезпечення впливають нестабільність національної валюти, а також введення ПДВ на лікарські засоби, – наголосив директор департаменту охорони здоров’я ОДА. – Політику у сфері охорони здоров’я в Україні визначає Міністерство охорони здоров’я, воно ж забезпечує виконання державних програм, а саме закупівлі медикаментів. Однак на останній колегії МОЗ зазначили, що цю функцію передадуть областям.

Софія Левицька