Про воєнний стан, Томос, Насірова, Медведчука, Путіна і не тільки: повна версія прес-конференції Президента України (Відео)

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

Воєнний стан в Україні, що має закінчитись 26 грудня, може бути продовжений за єдиної обставини – якщо Росія піде на відкрите військове вторгнення своєї армії в Україну. Небезпека такого вторгнення не минула – з-під кордонів України Росія відвела лише 10% військ, які були зібрані РФ на момент введення воєнного стану в 10-ти прикордонних із Росією областей України.

Про це заявив 16 грудня Президент України на прес-конференціїі за підсумками 2018 року для українських та іноземних ЗМІ.

У вступному слові Петро Порошенко говорив про величезний історичний успіх України зі створення Православної церкви України на Об’єднавчому соборі 15 грудня і підтвердив, що Вселенський патріархар запросив главу нової церкви , щоб 6 січня вручити йому томос.

Говорив Президент України, відповідаючи на запитання журналістів, і про найголовніші поточні політичні виклики, що стоять перед Україною.

Зоккрема, відзначив, що з Президентом Росії намагався контактувати, щоб РФ відпустила полонених українських моряків, та Путін не іде на діалог, бо “йому нічого сказати”,
Петро Порошенко зазначив, Що кум Володимира Путіна Віктор Медведчук неє офіційним переговорником на Мінських переговорах із весни цьог ороку, таМедведчук зможе допомогти звільнити українських військовополонених моряків, то, сказав Порошенко, він контактуватиме і з Медведчуком.

Щодо екс- очільника ДФС Романа Насірова, який, під слідством і  хоче повернутись на посаду, то , сказав Петро Порошенко, він не буде коментувати цю ситуацію, щоб не виникла ситуація, що Президент України начебто дає вказівки слідству, і щоб не давати можливості Насірову звернутись у Європейський суд із прав людиниз відповідною скаргою.

Повна версія прес-конференції Президента України – у відео Громадське Телебачення