Про реальну стабільності гривні говоритимемо після виборів президента – банкір

курсОлександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу , екс-заступник голови правління НБУ переконаний , що з макроекономічного боку ситуація, що склалася тепер в банківській ситемі,  поки що напружена , але не критична .

“Ця ситуація може погіршитися , якщо поведінка влади та опозиції буде неадекватною. Якщо говорити про аналогії з 2004 роком і введення мораторію по банківській системі для стабілізації , то в даний момент я не бачу передумов для запровадження таких заходів НБУ, – сказав Савченко.

Відносно плаваючого курсу , на якому наполягає МВФ , він виступає за плаваючий курс вже 22 роки.

“Але плаваючий курс вводиться в умовах , коли економічна і політична ситуація стабільна. Припустимо , в понеділок я б не рекомендував вводити плаваючий курс , і поки що потрібно підтримувати існуючу стабільність у банківській системі – щоб вивести за дужки революцію , промисловість і банківську сферу , щоб не було ніяких нерозумних акцій щодо діяльності НБУ і великих підприємств . Головне , щоб фінанси і великі підприємства були осторонь від революції, – переконаний банкір.

Якщо це буде досягнуто, каже він, політична ситуація ніяк не відіб'ється на курсі.

"Подивіться на Іспанію - там теж були протести , але банківську систему вони не торкнулися . Потрібно , щоб не тільки руки , а й мови трималися осторонь від промисловості і банківської системи. Тоді заходи з обмеження не будуть потрібні . Я не так давно повернувся з Лондона , де спілкувався з представниками великих інвестиційних банків , у тому числі інвестують в наші євробонди . Для інвесторів потрібна так звана динамічна стабільність - коли країна йде за чітко обраному курсу і ситуація прогнозована . Я допускаю , що через тиждень прогнозованість курсу України на євроінтеграцію може бути зафіксована , і президент може більш конкретно сказати , коли і де поновляться переговори про євроінтеграцію, - каже Савченко.

Домовитися про все можна за 2-3 місяці й тоді інвестори повірять для початку в рух країни в правильному напрямку.

"Про реальну ж стабільності можна буде говорити тільки після виборів президента. У цих умовах економічною системою повинні управляти професіонали. На місці президента я б сформував « технічний уряд » , незаангажоване в політичних процесах. На такий уряд можна покласти відповідальність за економічний курс на євроінтеграцію. Це краще рішення , яке може бути , і тоді інвестори не будуть шарахатися, - підсумував Савченко.

Джерело - Форбс.