Про події 1991 року на Тернопільщині розповідає нова виставка (Фото)

оснВиставку, присвячену Дню Незалежності України, відкрили 22 серпня  у державному архіві Тернопільської області.

В її експозиції – матеріали, документи, фотографії, присвячені подіям, які відбувалися 24 серпня 1991 року в Україні та на Тернопіллі. Один з розділів виставки присвятили сучасним подіям.

Читайте також. У Тернопіль приїдуть митці, аби працювати з відчуттям єдності у просторі та часі

Там представили матеріали про уродженців Тернопільщини, які загинули під час Революції Гідності та під час проведення Антитерористичної операції  у східних областях України. На відкриття виставки завітав заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра, повідомив сайт ОДА.

Він наголосив, що 24 серпня 1991 року – це не лише дата проголошення незалежності України. Це насамперед – день відновлення Української держави, яка має давню історію.

Читайте також. Наближаються святкові вихідні – вся програма урочистостей у Тернополі

– Упродовж 23 років незалежності не зробили того, що необхідно для формування незалежної соборної самостійної держави, – зазначив він. – Тому те, що відбувається зараз у різних сферах суспільного життя, є наслідком відсутності системної роботи у сфері державотворення.

Леонід Бицюра також зауважив, що впродовж десятиліть українці не чули ні істориків, ні архівістів, ні політологів, які вказували на суттєві помилки у багатьох ситуаціях. Однак найгірше, що з тих помилок не зробили правильних висновків.

Зараз наше завдання – розповісти всьому світові, на різних мовах нашу правдиву історію і довести, що Україна – могутня європейська держава, яка повинна впливати на формування європейської політики, – резюмував заступник голови Тернопільської ОДА.