Про піротехніків ДСНС – не всім відомо, що зараз вони роблять на війні

1Про них небагато розповідають чи показують по телевізору. Їх бій йде тихо. І це бій проти своїх нервів, тремтячих рук та гупаючого в вухах адреналіну та страху, сконцентрованого на кінчиках пальців.

Мало хто знає, як це казати своїм хлопцям, «відійдіть метрів на сто, я спробую зняти цю херню»… І пацики відходять, поглядом прощаючись з тобою, на всяк випадок. Так правда краще, коли одного, ніж весь розрахунок…
Складно передати той мороз по шкірі, коли ногою зачепив розтяжку, але в останній момент примудряєшся не зірвати її, зупинившись на порозі зустрічі з тим світом… І довжина твого життя міряється не роками, а частиною мікрону тієї шпильки.
Піротехнік – це та людина, якій радіють на любому блок – пості.
Тому, що десь там, навколо, якайсь фігня стоїть, і ми боїмося ходити. «Знімете?»…
Піротехнік – це ехидна посмішка у відповідь на виклик: що там незрозуміло з яких часів, встановленне мінне поле, і ніхто не в змозі знешкодити його».
Піротехнік, це коли бачиш, навколо себе з розумом наплетені розтяжки, і мимоволі від захвату облизуєшся, бо ти сам знаєш «як це робиться…».
Піротехнік – це коли знешкоджуєш фугас з 20 кг тротилової смерті, руки і голова працють на автоматі, а по закінченні годину ловиш «відходняк» і намагаєшся заспокоїти вистрибуюче з грудей серце.
Піротехнік – це коли в крайніх випадках, заспокоюєш себе « у всякому разі трьохсотим не буду…».
Піротехнік – це коли ти знаєш, що не знешкоджувана та не «ізвлекаємая» по інструкціям міна насправді знешкоджувана та «ізвлекаємая». Більше того, ти точно знаєш і розумієш, як це зробити.
Піротехнік – це коли знаєш, якою вибухівкою краще розпалити вогнище. І ти знаєш, що вона на вибухне.
Піротехнік – це коли до одного місця рукавиці (шолом чи т.п.), і не важливо, що зима… чи дощ, чи хтось… Тому, що чутливість рук і свобода рухів важливіше.
Це коли контузія сприймається як побічність професії.
І ще піротехнік – це коли за всі роки не розумієш, чого ти до цих пір неушкоджений та цілий.
І якщо мене запитати, чим піротехніки такі класні, я скажу, що вони завжди там, де інші «носа не всунуть», і по свой справі зроблять те, що нікому не дано…

Микола Джурбій, піротехнік ДСНС.