Роботу кар’єрів на Тернопільщині перевіряє міжрайонна природоохоронна прокуратура (Відео)

карєрЗаконність роботи кар’єрів на Тернопільщині перевіряє міжрайонна природоохоронна прокуратура.

Днями прокурор разом із журналістами TV-4 виїхав у рейд в Тернопільський район. На території села Застав’я діє кар’єр, де незаконно добувають пісковик. Там знімальна група побачила вже готовий до відправки камінь…

Читайте також. “Усі знали, що у Дністровському каньйоні крадуть камінь, але мовчали”, – природоохоронний прокурор (Відео)

Прибувши на місце, «неждані гості» техніки чи людей, які займаються незаконним видобутком, не застали. Але побачене й так виглядало красномовно.

- Є інформація в нас, що цими копанками, так званими міні-кар’єрами, як називають їх в народі, користуються без спеціального дозволу на користування надрами. За так є кримінальна відповідальність. Маю ще нагоду сказати, які тут небезпечні умови праці. Знизу - камінь, зверху - камінь, не дай Боже, щось упаде, то людям усередині ніхто не допоможе. Ось такі є кар’єри на території Тернопільського району, – розказує Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор Роман Валецький.

За незаконний видобуток пісковику порушникам загрожує кримінальна відповідальність за ст. 240, яка серед іншого передбачає і позбавлення волі. Перевірятимуть кар’єри, а також торгівельні майданчики, де продають камінь-пісковик, - надалі, запевнив Роман Валецький.

- Перевірки проводимо і будемо проводити. Повірте, результат побачимо незабаром, - каже він.

Довідково. Про незаконний видобуток надр на Тернопільщині просять повідомляти на «гарячу лінію» міжрайонної природоохоронної прокуратури за номером - 52-81-03.