Президенти 5 країн підписали декларацію про європейські цінності — як вплине це на Україну (Відео).

Фото Офісу президента України.

Сьогодні в Польщі зустрілися президенти п’ятьох країн —  Польщі, Естонії, України, Латвії та Литви, щоб спільно відзначити 230-ту річницю ухвалення Конституції 3 травня, прийнятої у Речі Посполитій 1791 року. Це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності.

Попри святкування між президентами відбулися важливі розмови, відтак вони заявили про відданість продовженню діалогу та співпраці.

Відео Еспресо.

Результатом зустрічі стала спільна декларація президентів Польщі, Естонії, України, Латвії та Литви, підписана у понеділок у Варшаві, як повідомляє сайт президента України.

Очільники країни висловили переконання, що успіх спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах, до яких належать свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність.

Два роки тому Володимир Зеленський зустрічався із президентом Польщі – серед іншого обговорювали питання про можливе приєднання України до політичного союзу Тримор’я. Це – об’єднання країн, що між Балтійським, Чорним та Адріатичним морями.

Відео про це ТСН.