Президент готує радикальну децентралізацію влади – будуть ліквідовані ОДА та РДА

1 Президент України Петро Порошенко під час виступу на Дні діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади наголосив, що зміни Конституції будуть такими, яких система місцевого самоврядування України ніколи не знала. Про це  повідомили у прес-службі Глави держави.

Як йдеться у повідомлені, завтра у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи.

За словами Петра Порошенка, законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників Президента, а також створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.

"Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України", - підкреслив Глава держави.

"Це є ключовий елемент мирного плану Президента, це ті речі, з в тому числі з якими ми підемо на Донбас", - додав Петро Порошенко.

Також Президент висловив сподівання, що Верховна Рада здатна ухвалити у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції вже наступного тижня.