Президент звільнив студентів і аспірантів від призову на військову службу

indexСтуденти та аспіранти денної форми навчання звільняються від призову на військову службу під час мобілізації.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про зміни законодавства щодо гарантій студентам та аспірантам, які призиваються на військову службу, про це повідомляють в Офіційному інтернет-представництві президента.

Згідно з Законом України № 1575-VII «Про внесення змін до законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за студентами, курсантами, слухачами, стажистами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами та педагогічними, науково-педагогічними працівниками на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зберігаються місця навчання (у тому числі за рахунок коштів державного бюджету для осіб, які навчалися за рахунок цих коштів) у навчальних закладах.

Також за громадянами, які перервали навчання чи роботу у навчальних закладах у зв’язку із призовом, зберігатимуться додаткові види соціального і матеріального забезпечення, місце роботи, посада і попередній середній заробіток, зменшуватиметься розмір плати за навчання.

Таким чином, особи чоловічої статі, що продовжують навчання в вищих навчальних закладах на денній формі, звільняються від призову у зону АТО на особливий період.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада оголосила часткову мобілізацію по Україні. Під час перших двох мобілізаційних кампаній в ЗМІ з'явилася інформація, що мобілізація може пройти в чотири хвилі.