Президент затвердив Стратегію національної безпеки України

Порошенко підписує документи абстрактні прямо6 травня Рада національної безпеки схвалила Стратегію національної безпеки до 2020 року, яка є основним документом держави у сфері оборонного планування.

Президент України Петро Порошенко у вівторок підписав указ, яким затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 травня про необхідність створення нової системи забезпечення національної безпеки країни, повідомляє прес-служба глави держави.

“Президент своїм указом затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 травня 2015 “Про Стратегію національної безпеки України”, – йдеться в повідомленні.

У документі наголошується, що російська загроза та інші зміни у зовнішньому і внутрішньому середовищі безпеки України зумовлюють необхідність створення нової системи забезпечення національної безпеки країни.

"Згідно зі Стратегією, основними напрямами державної політики у зазначеній сфері є відновлення територіальної цілісності в рамках міжнародно-визнаного державного кордону України, створення ефективного сектору безпеки і оборони та підвищення обороноздатності країни, зокрема завдяки поглибленню оборонно-промислового та військово-технічного співробітництва з державами - НАТО і ЄС та досягнення повної незалежності від Росії в питаннях виробництва озброєнь і військової техніки. Також документ передбачає реформування і розвиток розвідувальних, контррозвідувальних та правоохоронних органів, реформування системи державного управління та нову якість антикорупційної політики", - йдеться в повідомленні.

Однією з основних цілей Стратегії є забезпечення інтеграції України в Європейський Союз і формування умов для вступу до НАТО.

Читайте також: Якою буде Стратегія національної безпеки України до 2020 року — повна версія презентації (Відео)

У документі зазначається, що Угода про асоціацію з ЄС визначає стратегічні орієнтири для проведення системних політичних та соціально-економічних реформ в Україні, а співпраця з Альянсом сприяє утвердженню в Україні демократичних цінностей, формування стабільного безпечного середовища, що є важливим інструментом підтримки реформ, зокрема у секторі безпеки і оборони, а також забезпечує спільну протидію сучасним викликам і загрозам.

"Також документ передбачає забезпечення національної безпеки у зовнішньополітичній сфері, економічної та енергетичної безпеки, кібербезпеки, безпеки інформаційних ресурсів і критичної інфраструктури. Крім того, рішенням РНБО від 6 травня робота Міністерства оборони щодо організації проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони України визнається недостатньо ефективною" , - повідомляє прес-служба президента.

Варто відзначити, що Радбез доручив Кабінету міністрів завершити до 30 травня 2015 року виконання заходів комплексного огляду сектору безпеки і оборони України; розробити і внести у місячний строк на розгляд РНБО комплексні пропозиції щодо реформування органів сектору безпеки і оборони України.

Читайте також: Порошенко заявляє про необхідність вступу України до НАТО (Відео)

Також уряду доручено забезпечувати залучення громадськості до підготовки проектів стратегічних документів з питань реформування Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів держави.

Крім того, Кабінет міністрів має до 25 червня 2015 року забезпечити підготовку проекту концепції Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період 2016-2020 років. У тримісячний термін необхідно затвердити нову редакцію Морської доктрини України.