Президент України підписав закон щодо надання статусу учасника бойових дій добровольцям

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції», яким врегульовано надання статусу учасника бойових дій (УБД) добровольцям.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Зазначається, що закон надає можливість членам добровольчих формувань, які брали участь у захисті незалежності та суверенітету України під час антитерористичної операції та не увійшли до складу того чи іншого силового відомства, отримати офіційний статус УБД. А отже, і ті соціальні гарантії, які передбачені законом України про ветеранів та членів їхніх родин.

Рішення про надання статусу УБД буде приймати міжвідомча комісія. Закон передбачає надання статусу УБД тим, хто брав участь в АТО не менше 30 календарних днів (зокрема за сукупністю днів перебування).
Зазначимо, Верховна Рада 4 грудня ухвалила закон№ 2045-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції”.