Президент України зробив заяву через події у Білорусі

Президент України закликав Білорусь до мирного врегулювання ситуації, що виникла через недовіру частини білорусів до результатів виборів Президента Білорусі 9 серпня.

Відповідну заяву через події у Білорусі зробив Володимир Зеленський, повідомляє сайт Президента України.

У своїй заяві Зеленський зазначив, що “наші сусіди білоруси…  намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку”.

Зробити це правильно можна лише шляхом діалогу, а не силових вуличних протистоять, наголосив Президент України.

“Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Повний текст заяви Президента України опублікований на сторінці Володимира Зеленського у Фейсбук:

“Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. Сумніви ж у таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо.

Безумовно, ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства. Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії. Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії. В іншому разі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує надзвичайно гіркими наслідками. На мій погляд, зараз у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони – і уряд, і суспільство, що протестує…

Білорусь у своїх діях повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів. І постаратися забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі. Тільки так можна зберегти надію на вихід з кризи.

Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі”.

Читайте також: Водомети і ґумові кулі: на тлі заяв ЦВК про перемогу Лукашенка в Білорусі почався наймасовіший в країні протест (Відео)

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, у день президентських виборів у Білорусі 9 серпня частина білорусів не визнала попередніх результатів виборів, за якими Олександр Лукашенко вшосте стає президентом Білорусі. Масові акції апротесту у містах Білорусі переросли в сутички і силові протистояння та масове затримання учасників акції протесту.

Читайте також: З’явились дані про загиблого внаслідок силового розгону протестів у Білорусі (Відео)