Президент України поставив свій підпис під законом, що зобов’язує носити медичну маску

Через стрімке поширення Covid-19 в Україні запроваджене покарання штрафом за появу в громадському місці без медичної маски на обличчі.

Володимир Зеленський підписав зміни до закону, які прийняла Верховна Рада України. Про це повідомляє сайт президента України.

Зміни в Кодексі України про адміністративні правопорушення передбачають штраф за появу в громадському місці чи транспорті без маски, яка має закривати і рот, і ніс. Штраф становитиме від 170-ти до 255-ти гривень.

“Документ доповнює статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, яка передбачає накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, зокрема виготовлених самостійно”, – йдеться в повідомленні.

Штрафи вступлять в дію наступного дня після офіційного опублікування підписаного президентом закону.

“Закон має на меті запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України. Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров’я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих на Covid-19 та перевантаженню медичних закладів”, – наголосили в Офісі президента України.

Читайте також: За появу в громадському місці без медичної маски українців штрафуватимуть відразу

Як повідомляла раніше ІА “7 ДнівУкраїна” законопроєкт №3891, який запроваджує штрафи для українців за появу в громадських місцях без масок, Верховна Рада прийняла 6 листопада.