Президент України анонсував допомогу грошима через карантин і назвав суми (Відео)

Фото – скріншот з відео

Підприємства України, які постраждали від карантинних обмежень через епідемію Covid-19, отримають фінансову допомогу.

Про розробку закону, який це забезпечить, повідомляє сайт Президента України.

Як ідеться в повідомленні, фінансова допомога передбачена як для фізичних осіб-підприємців, так і для юридичних осіб, чий бізнес підпав під карантинні обмеження.

Так, для фізичних осіб-підприємців та найманих працівників передбачаються одноразові виплати в сумі по 8 тисяч гривень, якщо підприємць був змушений зупинити діяльність через карантинні обмеження.

"Фізичні особи-підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн. Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн". йдеться в повідомленні.

Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

"Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника", – зазначив Президент.

Також будуть передбачені компенсації підприємствам за сплату єдиного соціального внеску під час карантину на кожного працівника. За словами Глави держави, це майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.

"Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників", - пообіцяв керівникам підпрємств Президент.

Крім того, в разі посилення карантинних заходів Президент України анонсував "податкові канікули".

"При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб-підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ", - повідомляє сайт Президента України.

Більше подробиць - у прямій мові Президента України у відеозверненні, опублікованому на сторінці Володимира Зеленського у Фейсбук.