Президент створив Організаційний комітет з підготовки установчого Саміту Кримської платформи

Офіс президента України оприлюднив 26 лютого текст указу президента Володимира Зеленського «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

Серед інших заходів Зеленський постановив:

  • утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи
  • Міністерству закордонних справ України забезпечити координацію участі України в діяльності Кримської платформи
  • секретареві Ради національної безпеки і оборони України Олексію Данілову підготувати проєкт Стратегії деокупації та реінтеграції окупованих Криму і Севастополя
  • Кабінету міністрів України Зеленський доручив протягом шести місяців розробити Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, зокрема – вжити заходів із затвердження кримськотатарського алфавіту на основі латинської графіки.

«Забезпечити інформування міжнародних партнерів України про заходи, здійснювані з розвитку кримськотатарської мови, у тому числі у контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН на період 2022-2032 років Міжнародного десятиліття мов корінних народів та на майданчику Постійного форуму ООН з питань корінних народів», – йдеться в дорученні президента уряду.

Про підписання указу Володимир Зеленський повідомив 26 лютого, в День спротиву окупації Криму. Він набуває чинності з моменту оприлюднення.