Президент присвоїв загиблому на Майдані білорусу звання Героя України

ЖИЗНЕВСЬКИЙ_2

Президент Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Герой України Михайлу Жизневському – білорусу, який загинув під час Революції Гідності та вручив Зірку Героя України його батькам – Михайлу Петровичу і Ніні Василівні. 

“Він поклав своє життя за нашу і вашу свободу”, – сказав Петро Порошенко нагадав події Революції Гідності, коли загинув Михайло і тисячі українців прийшли попрощатися з білорусом, який боровся за свободу України, про це повідомила прес-служба адміністрації президента.

Читайте також: Справа життя — розганяти мітинги: екс-керівник «Беркуту» Києва затримує учасників протесту у Москві (Відео)

Президент підкреслив, що в даний час звання Герой України має надзвичайно високий статус, цю нагороду присвоюють виключно за заслуги на фронті в захист територіальної цілісності і незалежності Української держави.

"Пишаюся, що сьогодні до славної когорти українців, які носять звання Герой України, приєднався ваш син – великий білорус і великий українець", - підкреслив Петро Порошенко.

Він подякував від імені українського народу батькам Михайла Жизневського за тверду позицію і тверде розуміння та витримку в таких складних умовах.

Читайте також: Прокуратура взялася за «беркутівця», який допомагав в анексії Криму

Президент зазначив, що від самого початку, коли він пообіцяв батькам зробити все від нього залежне для гідного вшанування пам'яті їх загиблого сина, і до сьогоднішнього дня – він свою обіцянку виконав. Президент повідомив, щоб виконати цю обіцянку, ним було ініційовано зміни до законодавства, які були підтримані Верховною Радою і дозволили вперше в історії нашої країни присвоїти вищу нагороду України іноземцю – білорусу, який боровся за свободу України.

Михайло Жизневський - білоруський активіст Євромайдану і журналіст, член Самооборони Майдану. Член організації УНА-УНСО, проживав у Білій Церкві. Загинув під час подій на вулиці Грушевського в Києві.