Президент підписав закон про введення додаткового імпортного збору

Порошенко підписує доекументи-абстрактніПрезидент Петро Порошенко підписав закон №73-VIII “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України у відповідності зі статтею XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року”, повідомляється на сайті парламенту.

Раніше прем’єр Арсеній Яценюк заявляв, що Україна вводить додатковий імпортний збір, але після схвалення міжнародних організацій і ЄС. Так, додатковий імпортний збір пропонується ввести тимчасово, строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

Читайте також. Президент підписав закон про реформу міжбюджетних відносин 

“Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни їх походження за ставками: 10% – для товарів, що класифікуються товарними групами 1-24 згідно з УКТЗЕД, 5% – для товарів, які класифікуються 25-97 товарними групами за УКТЗЕД, 10% – для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом згідно зі статтею 374 Митного кодексу”, – йдеться у пояснювальній записці.

Читайте також. Порошенко підписав закон про зменшення Єдиного соціального внеску 

Додатковий імпортний збір буде стягуватися при ввезенні життєво необхідних товарів. До таких належать природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, які звільняються від сплати ввізного мита згідно з міждержавними домовленостями, крім вільної торгівлі.

112. ua