Президент підписав помилування 31 захиснику України

Володимир Зеленський підписав Указ про помилування 31 засудженого військового. Їх терміни відбування покарання мають бути зменшені або ж засуджені мають бути звільнені.

Про це сьогодні вранці повідомив сайт Президента.

Сам Указ на сайті глави держави у розділі “Документи” наразі не оприлюднений.

Як ідеться в повідомленні, у переліку помилуваних цим Указом Президента України немає засуджених за вбивство та за скоєння п’яних ДТП.

За словами голови Комісії у питаннях помилування Андрія Готи, під час розгляду справ були відібрані особи, які не вчиняли тяжких злочинів. Президент України особисто ознайомився зі справою кожного військового, якого рекомендували помилувати

"Беручи до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів, строк фактичного відбуття покарання, особи засуджених, їхній сімейний стан, поведінку до вчинення злочину та після засудження, відшкодування завданих збитків та усунення заподіяної шкоди, думку органів і установ виконання покарань щодо доцільності помилування та інших обставин, відповідно до пункту 27 статті 106 Конституції України Володимир Зеленський підтримав пропозицію Комісії та підписав указ про помилування цих засуджених", - йдеться в повідомленні.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що таке окреме подання про помилування військових зроблено вперше в новітній історії України. При визначенні осіб для помилування враховували їхні заслуги перед державою.