Президент Киргизстану під тиском протестів заявив про свою відставку: “Влада не варта цілісності країни” (Відео)

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков іде у відставку, щоб країна не потонула у силовому протистоянні.

Про це заявив Сооронбай Жеенбеков у зверненні, опублікованому на сайті Президента Киргизстану.

У своєму зверненні Сооронбай Жеенбеков наголосив, що створенні нового Уряду 14 жовтня не зупинило протести і напругу в суспільстві.

“Вимога моєї негайної відставки триває”, – відзначив Сооронбай Жеенбеков.

Читйте також: Мітингарі захопили парламент Киргизстану і приміщення найвищих органів влади (Відео)

Щоб не сталося силового протистояння в країні, він вирішив піти з посади Президента Киргизстану, пояснив Сооронбай Жеенбеков.

Читайте також: Під натиском протестів ЦВК Киргизстану анулювала результати парламентських виборів (Документ)

"Поточна ситуація близька до двостороннього конфлікту. З одного боку - протестувальники, з іншого - правоохоронні органи. Військовослужбовці та правоохоронні органи зобов'язані застосовувати зброю для захисту Державної резиденції. В цьому випадку проллється кров, це неминуче. Я закликаю обидві сторони не піддаватися провокаціям.

Дорогі мої співвітчизники! Для мене мир у Киргизстані, цілісність країни, єдність нашого народу і спокій у суспільстві понад усе. Немає нічого дорожчого для мене за життя кожного мого співвітчизника.

Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як президент, що пролив кров і стріляв у своїх громадян. Тому прийняв рішення піти у відставку.

Закликаю Жапарова та інших політиків відвести своїх прихильників зі столиці країни і повернути мирне життя бішкекчанам. Ніяка влада не варта цілісності нашої країни і згоди в суспільстві.

Нехай береже нас усіх Всевишній, нехай буде мир і спокій на нашій землі!" - йдеться в заяві Сооронбая Жеенбекова.

Читайте також: Президенту Киргизстану загрожує імпічмент – протести тривають (Відео)

Нагадаємо, масові акції протесту в Киргизстані, зокрема в столиці цієї країни, почались через незгоду з результатами парламентських виборів у країні 4 жовтня.