Претендентів на стажування у Німеччині у Тернопільській ОДА оберуть у січні

стілЄвропейська Академія Берліну готова прийняти на стажування представників Тернопільщини, повідомив сайт ОДА.

Заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра днями зустрівся з керівником Європейської Академії Берліну професором Екартом Штратеншульте.

Читайте також. За гроші ЄС на Тернопіллі створять сільськогосподарські кооперативи (Фото)

 

Чиновник подякував за візит і наголосив, що для Тернопільщини  увага з боку німецької сторони є дуже важливою, влада області відкрита до контактів з Німеччиною як в економіці, так і в гуманітарних та інших проектах.

Власне, під час зустрічі сторони обговорили напрямки співпраці між Тернопільщиною та Академією. Зокрема, Екарт Штратеншульте запропонував для підвищення кваліфікації організувати семінари і стажування представників Тернопільщини у Німеччині у рамках діяльності Німецько-Української академії ефективного управління та розширення громадянських прав у Європі.

- У Німеччині ми стежимо за перебігом подій в Україні, - каже професор Екарт Штратеншульте. - Ми радо вітаємо реформи, які ви хочете реалізувати. Тому ми хочемо супроводжувати вас на цьому нелегкому шляху і  поділитися з вами нашим досвідом.

Читайте також. Програма ЄС «Угода Мерів-Схід» добралася і до Тернополя

У свою чергу, Леонід Бицюра наголосив, що така пропозиція вітається.

- Ми провели діагностику на виконання тих завдань, які ставить уряд, - розповів заступник. – На жаль, ми стикнулися з відсутністю професійних знань серед держслужбовців. Зараз нам потрібні люди з новим мисленням для проведення реформ. А воно формується в системах, які пережили реформи. Німеччина – це не тільки приклад ефективної економіки, успішного уряду, вирішення енергетичних питань. Там сформований взірець якостей, якими має володіти державний службовець - пунктуальність, відповідальність, компетентність, прозорість і чесність.

Таке ж стажування, за словами Леоніда Бицюри, повинні пройти ще й політичні та громадські діячі, які готують суспільство до реформ і формують громадську думку.

Довідково. Саме стажування триватиме впродовж п’яти тижнів у 2015 році. Тернопільщину представлятимуть  два представники. Претендентів визначать у січні.

Софія Левицька