Прем’єр-міністр Великобританії: у Росії виробляли речовину, якою отруєно колишнього офіцера ГРУ та його дочку

14Британське слідство встановило, що речовину, якою було отруєно колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочку, раніше виробляли в Росії. Про це у виступі перед палатою громад британського парламенту заявила прем’єр-міністр Сполученого Королівства Тереза Мей, інформує інтернет-видання «Гордон».

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей повідомила, що відповідальність за отруєння колишнього співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля, його доньки Юлії та англійського поліцейського Ніка Бейлі, з великою ймовірністю, лежить на Російській Федерації.

Читайте також: Отруєння екс-офіцера ГРУ у Великобританії: заговорили про російський слід (Відео)

«Зараз уже зрозуміло, що отруєння Скрипаля і його дочки спричинив розроблений у Росії нервовий агент, застосовуваний у військових цілях. Цей тип нервово-паралітичних речовин відомий як «Новачок». За даними найкращих світових військових експертів Оборонно-технічної лабораторії, залучених до розслідування, Росія раніше виробляла цей агент і досі має можливість його виробляти», – сказала Мей.

Читайте також: У Великобританії готують санкції проти російських чиновників

Вона озвучила дві версії того, як отруйна речовина потрапила в Солсбері, де було скоєно напад: «Або це був акт прямої дії російської держави проти нашої країни, або російський уряд утратив контроль над катастрофічно небезпечними нервово-паралітичними речовинами, внаслідок чого вони потрапили в чужі руки».

Читайте також: Британців закликали випрати одяг і помити взуття