Прем’єр Італії про розмову з Путіним: “Я не побачив проблисків миру”

Маріо Драгі

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі після розмови із російським диктатором Володимиром Путіним констатував, що “не побачив проблисків миру”.

Про це  із посиланням на італійське видання ANSA повідомляє “Укрінформ“.

"Я не побачив проблисків миру", – сказав Драгі на пресконференції після телефонної розмови.

За словами Драгі, його метою було запитати, чи можна щось зробити, щоб розблокувати те зерно, яке зараз перебуває в Україні, тому що продовольча криза, яка наближається і вже присутня в деяких африканських країнах, матиме "гігантські масштаби та страшні гуманітарні наслідки".

"Перша ініціатива, яку можна було б вивчити, – чи можна побудувати співпрацю з розблокування портів у Чорному морі. Путін сказав, що цього недостатньо для вирішення світової продовольчої кризи. Я відповів: "Давайте їх розблокуємо, інакше є ризик, що зерно зіпсується". Путін тоді сказав, що проблема полягає в тому, що порти заміновані", – сказав італійський прем'єр.

Також у ході розмови Путін заявив, що Росія "готова допомогти подолати продовольчу кризу" в обмін на скасування санкцій, введених Заходом проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.

Як повідомлялося, раніше у МЗС Росії заявили, що готові створити прохід для експорту зерна в обмін на скасування санкцій.

24 лютого Росія розпочала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст і сіл. ЗСУ, Національна гвардія, Сили територіальної оборони і весь український народ ефективно протистоять російським військам та завдають їм великих втрат.

Після початку війни до Росії були запроваджені масштабні санкції з боку світової спільноти.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Давосі заявила, що російська федерація, яка блокує українське зерно в українських портах та веде бойові дії на полях України, шантажує міжнародне співтовариство загрозою голоду у цілих регіонах.