Представники Сил територіальної оборони ЗСУ розповіли, як не дати ворогові розколоти суспільство (Фото)

У Тернополі 9 червня відбулася зустріч журналістів із представниками командування Сил територіальної оборони Збройних сил України. У Тернопільському прес-клубі обговорювали нагальні питання, що стосуються взаємодії засобів масової інформації із військовими, способів, за допомогою яких можна без шкоди загальній справі інформувати про важливі події на фронті й в тилу.

Уже понад три місяці триває російсько-українська війна й закінчення її поки не видно. Не готове психологічно до такої кривавої бійні у двадцять першому столітті українське суспільство поволі адаптується до думки про те, що наш постійний сусід — войовнича московія, що ніколи вже так не буде в нашому житті, як це було до війни, що потрібно тепер враховувати безліч нюансів і застережень, коли постиш чи реагуєш на інформацію у соціальних мережах.

Представники командування Сил територіальної оборони ЗСУ, як сказали, хотіли поспілкуватися з приводу того, що нині турбує суспільство, які питання ставлять люди у зв’язку з російською агресією. Як зауважували, ніхто не може сказати, скільки часу триватиме війна. Це залежить від багатьох факторів, зокрема від наших військових, озброєння і спроможності ворога. Росія не відступиться від своїх планів щодо України. Тому ми повинні бути свідомі того, що війна і готовність до оборони це — частина нашої реальності, в якій ми ще не один день маємо жити і працювати.

Із яких джерел можна брати перевірену інформацію про події на фронті, чи безпечно для наших воїнів оприлюднювати їхні особисті дані, чи можна публікувати інформацію про місцезнаходження суспільно важливих об’єктів у місті, як ефективно протидіяти тим фейкам чи страхам, які ворог спеціально «запускає» у суспільство, щоб розколоти націю. Ці й багато інших важливих питань, що стосуються особливостей роботи журналістів у таких реаліях, обговорили з Оксаною Сироїд, Марією Змійовською, Тарасом Безпалим, Юрієм Кульпою.

Тепер потрібно звикати до того, якими повідомленнями кожен з нас ділиться назагал, бо ворог «ловить» найдрібніші деталі, щоб згодом вразити чи то зброєю, чи словом. Особливо це стосується засобів масової інформації, представники яких працюють і на передовій, і в тилу.

Росія століттями використовувала простий, але дієвий метод знищення тих, кого визначала як своїх ворогів. Шукали найменшу тріщинку в суспільстві, щоб його розщепити, розколоти, а згодом поневолити чи знищити. Часто їм це вдавалося. Ми не повинні допустити, щоб вони вчинили це з нашою країною. А тому, об’єднавши зусилля, разом працюватимемо на перемогу.

На зустрічі підкреслювали, що в нас, українців, нині вибору немає: ми мусимо захистити себе і вижити. Наша звитяга і здатність протистояти ворогу, готовність до спротиву мають стати основою нашого суспільного життя.

Свідомість багатьох з нас, забаюкана десятилітніми мантрами про те, що українці з московитами не воюватимуть, бо «ми ше браття, адін народ», не готова була одразу сприйняти, що сусід — ворог не на рік чи два, а на дуже тривалий час. Росія нагадала це у 2014-му й щодня наголошує від 24 лютого цього року. Тож готовність до спротиву виховуємо у своєму характері відтоді.