Іран побачив можливості України розшифрувати “чорні скриньки” збитого “Боїнга”, але поки їх не передав

Бортові самописці з «Боїнга» МАУ, збитого Іраном 8 січня. Фото — скріншот з відео
Бортові самописці з «Боїнга» МАУ, збитого Іраном 8 січня. Фото — скріншот з відео

Рішення щодо передачі Україні чорних скриньок збитого літака МАУ керівництво Ірану ухвалить після звіту делегації, яка відвідувала Україну і оглянула лабораторії, які здійснюватимуть розшифровку даних бортових самописців.

Про це повідомляє РНБО України.

У відомстві проінформували, що іранські пердставники 22 січня в Києві побачили технічні можливості України розшифрувати “чорні скриньки”, побувавши у трьох установах, що мають відповідне обладнання.

Читайте також: Україна просить Іран передати їй бортові самописці збитого «Боїнга»

“Експерти мали можливість ознайомитися з технічними можливостями зчитування інформації з бортових засобів реєстрації польотної інформації – так званих «чорних скриньок» – Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, лабораторії Національного авіаційного університету та Науково-виробничого підприємства “Дискові системи”, – повідомили в РНБО.

Читайте також: Іран має передати на розшифрування «чорні скриньки» збитого літака МАУ іншій країні – Трюдо

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», Україна вже кілька разів на офіційному рівні зверталась д оІрану, щоб ця країна передала бортові самописці з «Боїнга» МАУ, збитого Іраном 8 січня, для розшифрування саме Україні. На передачі Іраном “чорних скриньок для розшифрування записів наполянає і Канада.