Представники 100 диппредставництв і міжнародних організацій дізналися більше про Тернопілля (Фото)

radaТернопільщина репрезентувала економічний та інвестиційний потенціал у Києві, в дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України.

Ознайомитися із Тернопільщиною 8 жовтня прибули понад 100 представників іноземних дипломатичних установ і міжнародних організацій, акредитованих в Україні, партнерів і потенційних партнерів міжрегіонального співробітництва області.

Були там також заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, заступник голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський, президент Українського національного комітету міжнародної торгової палати, радник прем’єр-міністра України Володимир Щелкунов, підприємці та бізнесмени з Тернопільщини.

Читайте також. На Тернопіллі незабаром працюватимуть почесні консули шести країн, а також – інвестиційний омбудсмен (Відео)

Із вітальним словом до численних гостей звернулися голова обласної ради Василь Хомінець і голова обладміністрації Олег Сиротюк, повідомляє сайт облради. Презентацію представив у столиці заступник голови ОДА Леонід Бицюра.

– Радий вітати вас від ім’я Тернопільської обласної ради, – каже, звертаючись до дипломатичних представників, голова обласної ради Василь Хомінець. – Це та обласна рада, яка ще 12 листопада минулого року задекларувала власну позицію щодо незмінності євроінтеграційного курсу і направила звернення тодішньому керівництву держави. Це та рада, яка багаторазово приймала чіткі рішення, засуджуючи диктатуру режиму Януковича. Це та рада, депутати якої підтримували Революцію Гідності, а сьогодні із автоматами в руках захищають цілісність і незалежність нашої держави.

Читайте також. Як представники влади і бізнесу шукали у Тернополі шляхи співпраці (Фото)

Нагадаємо, презентація відбувалася у рамках заходів на виконання програми міжрегіонального за зовнішньоекономічного співробітництва, прийнятої обласною радою 17 квітня 2014 року.

– Наша головна мета – привернути увагу інвесторів до нашої області і показати, чим славний наш край, які задуми та наш потенціал, – додає він. – Задля реалізації прийнятої програми уже зроблені перші кроки – 24 серпня ми підписали договір про співробітництво між Тернопільською обласною радою та Верховною радою Автономної республіки Аджарія Грузії. Наша зустріч – ще один переконливий крок для налагодження дружніх і ділових стосунків. Нам є що показати, є що представити.

Читайте також. “Ми хочемо перетягнути на Тернопілля бізнес із неспокійних регіонів”, – Олег Сиротюк (Відео)

За словами голови ОДА, підприємства Тернопільщини ведуть зовнішню торгівлю товарами та послугами з 880 країнами світу. Лише за І півріччя цього року прямі іноземні інвестиції надійшли з 38 країн. Поряд із тим, в області працюють понад 250 підприємств з іноземними інвестиціями.

– Водночас Тернопільщина готова впроваджувати нові проекти в економічній і гуманітарній сферах. Для нас дуже важливо не лише відновити ріст економіки, а створити передумови для її тривалого зростання, в цьому сенсі залучення інвестицій є чи не найголовнішим стратегічним завданням антикризової політики держави, та антикризової політики регіонів, особливо під час сьогоднішніх подій на сході нашої держави. Я переконаний в тому, що ми зможемо знайти нові ідеї та проекти, які об’єднають економічний потенціал Тернопільщини, потенціал ваших країн та наших виробництв, – наголосив Олег Сиротюк.

Окреслюючи привабливість регіону, очільник зазначив, що влада області готова створити сприятливі умови для всіх, хто готовий вкладати кошти у розвиток краю. Про це повідомив сайт ОДА 9 жовтня.

Софія Левицька