Представник Президента в КСУ сказав, коли і як Зеленський дізнався про скандальне рішення суду (Відео)

Федір Веніславський. Фото – “Радіо Свобода”

Про скасування Конституційним судом України низки антикорупційних норм українського законодавства Президент України дізнався вже після того, як за це рішення гроголосували судді КСУ. Однак рішення суду Зеленський мав на руках ще до опублікування документа.

Про це заявив в інтерв’ю “Радіо Свобода” представник Президента України у КСУ Федір Веніславський.

Він стверджує, що заздалегідь ані Президент України, ані його представник у КСУ не знали про конкретні рішення, які збирається прийняти суд.

“Я до такого рішення Конституційного суду був абсолютно не готовий заздалегідь”, – заявив представник Президента України у КСУ.

Веніславський каже, що про прийняте судом резонансне рішення він дізнався 27 жовтня після того, як судді проголосували за це рішення, і відразу повідомив Зеленського.

“Президент дізнався про це рішення від мене”, – заявив Веніславський. 

Рішення після голосування ще без підписів суддів КСУ передали Зеленському.

“Я вам відкрию таємницю, що оскільки рішення вже було проголосоване, то деякі судді поділилися тим, про що в ньому йшлося, і ми розуміли, що рішення вже є необґрунтованим, і що вже така реакція є абсолютно справедливою і абсолютно правомірною”, – зізнався Веніславський.

Читайте також: Наслідки рішення КСУ можуть мати світовий резонанс для України – Зеленський терміново скликає РНБО (Відео)

Представник Президента в КСУ додав, що Володимир Зеленський відразу ж почав скликати термінові наради.

“Сказати, що президент був розлючений – це взагалі нічого не сказати. Тому що він чудово зрозумів, що йдеться про системний наступ з боку Конституційного суду на всю систему антикорупційних органів”, – сказав Веніславський.

Читайте також: Президент хоче звільнення всього складу КСУ: текст проєкту закону (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 27 жовтня Конституційний суд України скасував низку антикорупційних норм в українському законодавстві. У Євросоюзі заявили, що частина цих норм була основою для співпраці ЄС і МВФ з Україною, тому це загрожує скасуванням безвізу і виділенням допомоги Україні, в тому числі Міжнародним валютним фондом.

Читайте також: ЄС: рішення КСУ є підставою для призупинення безвізу з Україною і не тільки (Відео)

Президент України 29 жовтня подав до ВР законопроєкт про звільнення всього складу КСУ. Наразі цей законопроєкт, як і законопроєкт Дмитра Разумкова про відновлення скасованих КСУ антикорупційних норм, Верховна рада ще не розглядала в пленарному режимі.

Читйте також: ВР буде розглядати законопроєкт про КСУ, але не від Зеленського: текст законопроєкту (Відео)

Конституційна криза в Україні триває. У ЄС закликають Україну розв’язати її якнайшвидше.

Зазначимо, що екс-глава Офісу Президента України Андрій Богдан стверджує, що Зеленський і його представник у КСУ не могли не знати, яке рішення готує Конституційний суд.

Читайте також: “Лікувати хворобу розстрілом – не варіант”, – Богдан про реакцію Зеленського на рішення КСУ (Відео)

Більше про реакцію Президента України на резонансе рішення КСУ та можливі шляхи виходу з конституційної кризи – у повній версії інтерв’ю представника Президента України у КСУ Федора Веніславського “Радіо Свобода“.