Правила вступу у вищі навчальні заклади у 2015-му – чимало сюрпризів для тернополян (Відео)

абітурієнтМіністерство освіти і науки України завтра, 15 жовтня, має затвердити правила вступу у вищі навчальні заклади на 2015 рік.

Згодом оприлюднити повинні також Наказ про організацію проведення ЗНО. Нині триває дискусія щодо змін, які анонсували у Міністерстві. За роз’ясненнями кореспонденти телекомпанії TV-4 звернулися до організаторів ЗНО на Тернопільщині.

Читайте також. ЗНО тепер складатимуть і випускники коледжів – міністр Сергій Квіт у Тернополі (Відео)

Конкретно говорити про зміни у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання ще рано, кажуть організатори тестування. Проте вже відомо про кілька змін. Зокрема дисциплін на тестуванні у 2015 році буде менше.

Не складатимуть тепер ЗНО з світової літератури і всесвітньої історії. Для решти - уже опублікували програми тестування. Ще одне нововведення – сертифікати ЗНО минулих років не будуть дійсними. Усі, хто хоче вступати у виші, мають заново складати тестування. Вперше на ЗНО у 2015 році будуть дворівневі тести з української мови та літератури і математики.

Читайте також. Модель реформування Тернопілля представили у Києві (Фото)

- Дуже багато було нарікань на складність тестів з української мови та літератури, інших дисциплін, у тому числі математики. Складати будуть як профільний і непрофільний предмет. Зрозуміло, що на механіко-математичні факультети потрібен надзвичайно добрий рівень знань з математики. Тестовий зошит буде складатися з базового рівня і поглибленого рівня. Що ж до методики нарахування балів, то це буде відомо пізніше, – розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

У 2015 році ЗНО з української мови будуть зараховувати як державну підсумкову атестацію. Створюють єдині тести для оцінювання знань випускників лише з української мови. Розпочнеться складання іспитів з квітня. Скасувати мають і 124-бальний бар’єр для абітурієнтів. Виші можуть самі визначати прохідний бал на різні спеціальності. Випускникам коледжів для вступу теж потрібне ЗНО.

- Усі випускники коледжів мають проходити тестування, і за результатами вони будуть вступати лише на перший курс вищого навчального закладу 3-4 рівня акредитації, – додає Юрій Шайнюк.