Правоохоронці показали гранату, яку нападник погрожував підірвати в Кабміні (Фото)

Вилучена граната. Усі фото – Нацполіція України.

Граната, яку сьогодні вранці нападник погрожував підірвати і будівлі Уряду України, не була муляжем.

Про це заявив глава Нацполіції України Ігор Клименко.

У нього в руках була бойова граната“, – сказав Клименко.

Фото гранати, вилученої під час затримання підозрюваного, опублікувала Національна поліція України. На знімках видне маркування гранати – РГН.

За даними Вікіпедії, ручна граната наступальна (РГН) - це бойова протипіхотна осколкова ударно-дистанційна граната, радіус ураження якої - до 35-ти метрів.

"Підривник РГН зводиться тільки через 1,3-1,8 секунди після того, як буде відпущений запобіжний важіль. Якщо протягом цього часу детонатор відчує відчутний струс, він знімається з бойового взводу і граната не вибухає; це оберігає від нещасних випадків при випадково загубленій поруч гранаті. Далі детонатор переходить в стан, при якому граната вибухає від удару об ціль. Якщо вибух гранати не відбувся від детонатора ударної дії (наприклад, при попаданні в глибокий сніг, траву), то вибух гранати відбувається через 3,2-4,2 секунди після звільнення притискного важеля. Перед кидком попередньо слід видалити запобіжне кільце, притиснувши важіль пальцями до корпусу гранати", - повідомляє Вікіпедія.

Вилучену у нападника гранату правоохоронці відправили на експертизу.

Читайте також: “Забирайте людей, я відпущу чеку, граната бойова”, – оперативні кадри погроз чоловіка підірвати Кабмін (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", сьогодні вранці в будівлю Кабміну у Києві зайшов чоловік і почав погрожувати підірвати гранату. Після переговорів нападника затримали. Мотиви підозрюваного наразі невідомі. Їх буде з'ясовувати слідство. Кримінальне провадження поліція відкриває за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Читайте також: Вивели з Кабміну у наручниках без спротиву: кадри затримання підривника (Відео)