Правоохоронці затримали чоловіків, котрі намагалися вивезти за межі ЧАЕС понад 150 кілограмів лосячих рогів

фото: Нацполіція
фото: Нацполіція

Трафунок стався у Чорнобильській зоні відчуження. Тут  правоохоронці затримали трьох чоловіків, які намагалися вивезти за межі ЧАЕС роги диких тварин як трофей з метою продажу.

“Сьогодні поблизу смт. Поліське, працівники поліції зупинили трьох чоловіків із рогами диких тварин, вагою близько 60 кілограмів. Жителі Київщини намагалися перемістити колишні “прикраси” сохатих за межі зони відчуження, для подальшого продажу”, — повідомляє пресслужба поліції Київської області.

Відповідно до закону, переміщення будь-яких об’єктів за межі зони відчуження чи зони безумовного відселення без спеціального дозволу або проведення дозиметричного контролю – заборонено. Як зазначили у поліції, правоохорноці виличили лосячі роги, інформує Суспільне.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 267-1 "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки" Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає стягнення штрафу від сімдесяти п'яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

"Чоловіки, як в подальшому з’ясувалось, жителі Київщини, потрапили в зону відчуження в обхід контрольних постів. При цьому мандрівники виявилися не зовсім поціновувачами екстриму та споглядання природи у зоні відчуження", — повідомляють у Держприкордонслужбі.

Правоохоронці зазначили, що чоловіки назбирали понад 60 рогових утворень диких тварин загальною вагою понад 150 кг.