Правоохоронці з Тернопілля, які нині – на Харківщині, не хочуть повертатися додому без перемоги (Фото)

БарнаСпівробітників тернопільської міліції, які несуть службу в зоні антитерористичної операції (АТО), відвідали заступник начальника УМВС – начальник міліції громадської безпеки Руслан Балик, начальник управління кадрового забезпечення Віктор Гулич.

Разом із ними на схід вирушили депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради Сергій Волков і знімальна група сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції.

Читайте також. Батальйон територіальної оборони Тернопілля виконує завдання на Херсонщині (Відео)

Основна мета поїздки: відвідати співробітників міліції, які несуть службу в зоні АТО, доставити їм продукти харчування, засоби захисту, вивчити та по можливості вирішити їхні нагальні проблеми, а також підняти бойовий дух бійців.

Дорога на схід – далека та нелегка, пересвідчилися земляки.

– Чим ближче ми під’їжджали до зони АТО, тим менше на нашому шляху зустрічалося цивільного автотранспорту. Зазвичай, на дорогах були колони з військовою технікою, які рухалися у напрямку Слов’янська, – розповідає заступник начальника УМВС Руслан Балик. –  Приємно вразило те, що майже на кожній автобусній зупинці та при в’їзді в населені пункти є українська символіка.

Читайте також. Тернополян попередили: власники форумів і соцмереж дані користувачів надаватимуть ФСБ Росії

У місті Ізюм, що межує  з Донецькою областю, несе службу зведений загін тернопільських правоохоронців у складі 35 чоловік. Серед їхніх завдань: охорона телевежі та стратегічних об’єктів в Ізюмі, несення служби на блокпостах, забезпечення правопорядку в місті. Також правоохоронці беруть участь у проведенні зачисток у звільнених від сепаратистів населених пунктах Донеччини.

– Хлопці проживають на території телевежі, – каже начальник управління кадрового забезпечення Віктор Гулич. – Умови там, звичайно ж, далекі від комфортних, але попри це, тернополяни ні на що не скаржаться. Там вони облаштували кухню, місце для відпочинку та сну.

Читайте також. На сході потрібне все: від туалетного паперу до цукерок, – кажуть тернопільські активісти (Відео, Фото)

Правоохоронці забезпечені продуктами та усім необхідних для несення служби. Щотижня до місця їхньої дислокації приїжджають представники громадської організації «Автомайдан Тернопіль» і керівництво обласного управління внутрішніх справ. Вони привозять бійцям провізію, обмундирування, речі першої необхідності. Допомагають також місцеві жителі. Люди забезпечують хлопців харчами, питною водою.

– Ми вдячні місцевому населенню за турботу, – каже командир зведеного загону тернопільських міліціонерів, заступник начальника Тернопільського міськвідділу міліції Андрій Фірман. – Особливо хочу подякувати пані Лілії, яка разом із чоловіком протягом двох місяців щодня навідується до нас і допомагає, чим може.

Читайте також. “Не впадати у відчай зараз – вкрай важливо”, – каже тернополянин, який приєднався до батальйону “Січ”

Вдячні працівникам міліції місцеві жителі та влада району. Зокрема, начальник цеху трансляції Ізюмської телевежі  Юрій Каранда запевняє, що тільки завдяки тернопільським правоохоронцям вдалося зберегти неушкодженою телевежу та не допустити повторення трагедії, що сталася на телевежі, що розташована на горі Карачун поблизу Слов’янська.

Заступник міського голови Ізюма Юрій Захарченко приїхав у місце дислокації тернопільських правоохоронців на прохання депутата Тернопільської обласної ради Степана Барни. Нещодавно чиновник допоміг тернополянам вирішити питання із ремонтом їхнього службового автобуса.

Читайте також. Хоругву Матері Божої Зарваницької воякам на схід передали жителі Тернопільського району (Фото)

– Останні події об’єднали нас, –  каже Юрій Захарченко. – Зараз для нас існує одне поняття: вся Україна має бути єдина, вільна та незалежна.

Тернопільські міліціонери несуть службу позмінно. Перед заступанням у наряд командир зведеного загону правоохоронців Андрій Фірман проводить для бійців спеціальний інструктаж, наголошує на дотриманні власної безпеки та толерантному спілкуванні з місцевим населенням.

Нещодавно міліціонери затримали шістьох осіб, які намагалися проникнути на територію телевежі. Під час обшуку в автомобілі зловмисників знайшли наркотичні речовини та камуфляжну форму.  Підозрюваних осіб доправили до місцевого райвідділу міліції.

Правоохоронці зізнаються, що сумують за рідними, але не хочуть повертатися додому без перемоги.