Право молитись Богу ніякий закон держави обмежувати не може – заява УПЦ КП щодо листа УГКЦ

УПЦ КП«На Майдані Незалежності в Києві ані священнослужителі УГКЦ, ані священнослужителі інших законно діючих Церков і релігійних організацій, своєю молитвою та пастирським служінням не вчиняють злочину самі та не закликають до злочинної діяльності інших. Навпаки», - про це йдеться у заяві Прес-центру Київської Патріархії.

Як сказано у повідомленні, заява зроблена «у зв’язку з численними запитами ЗМІ щодо ставлення УПЦ Київського Патріархату до листа Міністерства культури, оприлюдненого Главою УГКЦ Верховним Архієпископом Святославом Шевчуком 13 січня 2014 р. на прес-конференції», і з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

ІА «7 Днів-Україна» подає заяву прес-центр Київської Патріархії повністю:

Ніяким державним законом не повинно обмежуватися право людини звершувати молитву до Бога. Така молитва може звершуватися як одноосібно, так і спільнотою віруючих, як мирянами, так і священнослужителями, приватно чи публічно. Обмеження цього права можливе лише в разі провокування насильства, розпалювання релігійної ворожнечі до представників інших конфесій, заподіяння, під виглядом релігійної діяльності, шкоди душевному чи фізичному здоров’ю людей або інших подібних суспільно небезпечних дій. Таке обмеження повинно застосовуватися дуже зважено і бути співмірним з наявною суспільною небезпекою.

Читайте також. Міністерство культури погрожує відібрати церкви УГКЦ – Святослав (Документ)

Читайте також. Глава УГКЦ: Церква не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку (Відео)

Читайте також. Професор духовної семінарії УПЦ КП став на бік УГКЦ

Читайте також. Філарет впевнений, що УГКЦ не ліквідують

Очевидно, що на Майдані Незалежності в Києві, про який йдеться у листі, ані священнослужителі УГКЦ, ані священнослужителі інших законно діючих Церков і релігійних організацій, своєю молитвою та пастирським служінням не вчиняють злочину самі та не закликають до злочинної діяльності інших. Навпаки, Церкви і релігійні організації як окремо, так і спільно в рамках своєї Всеукраїнської Ради, протягом останніх майже двох місяців неодноразово закликали до мирного проведення громадських акцій, до ненасильства, до діалогу, просять у молитвах миру і блага Україні.

Тому повідомлення листом з боку держави про можливість застосування до УГКЦ у зв’язку з подіями на Майдані Незалежності судових санкцій аж до проведення ліквідаційної процедури, Київський Патріархат вважає невиправданим і помилковим тлумаченням Закону «Про свободу совісті». Окрім порушення основоположного права людини і громадянина на свободу совісті та віросповідання, такі санкції приведуть до ще більшого загострення громадського протистояння та завдадуть Україні, як державі, значної шкоди і в суспільних відносинах, і на міжнародній арені.

Читайте також. Янукович не знає, що робить Мінкульт? Люди мають право молитися там, там де вони хочуть – Президент

Читайте також. Опозиція вимагає кримінал для чиновників Мінкульту за погрози УГКЦ (Відео)

Читайте також. У листуванні Мінкульту з церквою Світовий конгрес українців на стороні УГКЦ

Читайте також. На захист УГКЦ від Міністерства культури стала… Партія регіонів?

Читайте також. Підтримай! На сайті Білого дому з’явилася петиція з вимогою захистити УГКЦ

Читайте також. Міністр культури у листі з погрозою закриття не побачив тиску на УГКЦ

Київський Патріархат вкотре підкреслює, що Церква не може і не повинна брати участь у політичній боротьбі, агітувати «за» чи «проти» певних політиків. Разом з тим Церква послідовно підтримує українській народ в прагненні бути невід’ємною частиною Європи.

Тому Київський Патріархат знову закликає представників держави, політиків та громадських діячів до діалогу та спільного знаходження мирного виходу з нинішнього кризового стану країни, а також до утримання від кроків, які би поглиблювали недовіру та непорозуміння, розпалювали ворожнечу в суспільстві.