Працівники заповідника на Черкащині провели підживлення грунту довкола унікального дуба, якому понад 1000 років (Відео)

фото: ck.suspilne.media
фото: ck.suspilne.media

Дуб  Максима Залізняка, що у Холодному Яру на хуторі Буда Черкаської області є ботанічною пам’яткою природи. 

Сьгодні поблизу дерева провели оздоровчі роботи з підживлення.

Там у ґрунт висипали 150 кілограмів крейди. Це необхідно аби понизити кислотність ґрунту, яка негативно впливає на стан дерева.

Про це розповів Суспільному завідувач філією «Холодний Яр» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Богдан Легоняк. З його слів, вапнують грунт біля підніжжя дуба щорічно.

«Нещодавно ми зробили аналіз ґрунту навколо дерева і цей аналіз виявив що досить серйозно перевищена кислотність ґрунту ось тут. І для того, щоб її трохи понизити потрібно внести або вапно, або крейду. І ми придбали крейду і вносимо за рекомендаціями фахівців, які розбираються в цій справі», – поділився Богдан легоняк.

Дуб доглядають працівники заповідника самостійно, власним коштом, каже пан Богдан.

Цього разу внесли 150 кілограмів крейди. Після того як речовина розчиниться у грунті, зроблять його повторний аналіз.

Є у історичного дерева і свої охоронці-доглядальники.

Майже 70 років за дубом спостерігає і Іван Брусник з дружиною Зінаїдою. Чоловік народився і виріс на Хуторі Буда та мешкає поблизу тисячолітнього дерева. Каже, за переказами, Максим Залізняк відпочивав біля цього дуба за часів Коліївщини.

Нині шкодять дереву великий дубовий вусач та жук-олень – комахи, внесені до Червоної книги – тому, каже Богдан Легоняк, боротися з ними складно, а також грибок, що поселився на корені дуба.

Подробиці – у сюжеті UA: Черкаси: